OSTALI KLUBI

16. krog angleške Premier Lige

Neverjetna zgodba “lisic” se nadaljuje!

vir: thehimalayantimes.com

Jamie Vardy in druščina se očitno še nimajo namena zaustaviti v svojem neverjetnem pohodu do vrha. Tokrat so z 2:1 premagali, v letošnji sezoni sicer povsem razglašeni Chelsea, a bolj kot slaba forma čete Joseja Mourinha, izstopajo neverjetne predstave varovancev Claudia Ranierija. Predvsem Jamie Vardy in Riyad Mahrez, strelca obeh včerajšnjih zadetkov, sta v tej sezoni nezaustavjiva, saj imata skupaj že neverjetnih 26 zadetkov, kar 8 več kot vsi igralci Chelseaja skupaj. Dejstvo je, da je cena omenjenima zaradi letošnjih predstav narasla do te mere, da jih bo Claudio Ranieri težko zadržal na King Power Stadiumu, a v kolikor se bo to res zgodilo, bi znal Leicester biti še kako nevaren za najvišja mesta tudi ob koncu sezone.

Da se lestvica na vrhu ni bistveno spremenila pa sta poleg Leicesterja poskrbela tudi Arsenal in Manchester City, ki sta oba vknjižila po tri točke. Prvi so pri razglašeni Aston Villi do zmage prišli dokaj rutinirano, dobro formo je potrdil Ramsey, ki odkar spet igra na svojem matičnem položaju, kaže mnogo boljše predstave kot iz začetka sezone, ko mu je Arsene Wenger namenjal mnogo napadalnejšo vlogo na desnem krilu. Na drugi strani pa zmaga Manchester Cityja še zdaleč ni bila tako suverena. “Meščani” so do zmage proti Swanseaju prišli v sodnikovem podaljšu po pravem malem trilerju. Gostje so na Etihadu v 90 minuti rezultat izenačili na 1:1, a je dve minuti pozneje za zlata vredne tri točke poskrbel rezervist Iheanacho. “Topničarji” so trenutno drugi, City pa je s točko manj na 3. mestu, a se lahko vse skupaj spremeni že naslednji ponedeljek, ko na Emiratesu gostuje prav Manchester City.

Priložnost za dopolnitev vodilne četverice je v nedeljo iz rok izpustil Tottenham, ki je na svojem White Hart Lanu presenetljivo izgubil proti Newcastlu. To je bila za “srake” šele 4. zmaga v letošnji sezoni, s čimer so se Ayoze Perez in druščina vsaj malce dvignili iz cone izpada. Newcastle je trenutno 15., dve točki pred mesti, ki vodijo v drugo angleško ligo. Zahvaljujoč porazu “Spursov”, na 4. mestu še naprej ostaja Manchester United, ki pa, kljub solidni poziciji še naprej niza slabe predstave. Tokrat so na gostovanju pri Bournemouthu izgubili z 2:1, za potezo tekme pa je poskrbel Stanislas, ki je že v drugi minuti tekme poslal žogo za hrbet Davida De Gee naravnost iz kota (vse vrhunce seveda najdete spodaj).
V nasprotju z Bournemouthom, pa ni v nič kaj zavidljivi formi druga ekipa iz južne obale Anglije – Southampton. “Svetniki” so namreč zahvaljujoč novemu porazu (na Selhurst Parku je bil boljši Crystal Palace) padli na za njih skromno 12. mesto.

V coni izpada se po 16 odigranih tekmah nahajajo Norwich, ki je po dobrem začetku občutno padel v formi in na zadnjih petih tekmah nanizal prav toliko točk. Predzadnji je Sunderland, ki je tokrat premoč priznal enemu najlepših presenečenj letošnje sezone, Watfordu. “Hornetsi se nahajajo na vrhunskem 7. mestu, v napadu pa blesti Odion Ighalo, ki ima na svojem kontu že 10 zadetkov. Prav na zadnjem mestu pa se nahaja Aston Villa. Sicer stalni član Premier lige je letos, kljub vsem okrepitvam, ki jih na Villa Parku pred začetkom sezone ni bilo malo, povsem nekonkurenčen. Po 16. odigranih krogih je namreč v zgodovini Premier lige le ena ekipa imela manj točk, prav nobena ekipa s šestimi točkami ali manj po 16. odigranih tekmah še ni obstala v ligi tudi na koncu sezone. Prognoza za navijače Ville tako ni nič kaj rožnata, a so se “levi” v preteklosti že tolikokrat izmazali, da jih do zadnjega ne gre odpisati.

Vsekakor se nam tako v boju za naslov, kot tudi v boju za obstanek, obeta še ena neverjetna sezona, a glavno vprašanje vseh ostaja: Koliko časa bo Leicester še zadržal to neverjetno formo in, ali se lahko v zaključku sezone še kosajo za najvišja mesta.

Norwich City 1 – 1 Everton
Strelca: Hoolahan 47′; Lukaku 15′.

Crystal Palace 1 – 0 Southampton
Strelec: Cabaye 38′.

Manchester City 2 – 1 Swansea City
Strelci: Bony 26′, Iheanacho 90′; Gomis 90′.

Sunderland 0 – 1 Watford
Strelec: Ighalo 4′.