PREMIER LEAGUE

Burnley in Liverpool z zmagama

Burnley je v gosteh premagal Southampton, Liverpool pa Norwich City. Burnley je s tekmo več zgolj točko za Manchester Unitedom, Liverpool pa prav tako s tekmo več 25 pred Manchester Cityjem.

Gostje iz Burnleya so fantastično otvorili tekmo, ko je že v drugi minuti direktno iz kota zadel Ashley Westwood. Neverjeten zadetek. Domači so se hitro pobrali ter izenačili preko Dannyja Ingsa, ki je sijajno matiral Nicka Popa z roba kazenskega prostora. Tekmo je že na polovici prvega polčasa zaradi poškodbe zaključil Chris Wood. Jack Stephens je po predložku lepo streljal z glavo, a žoga je le oplazila prečko. V drugem polčasu je goste v vodstvo popeljal rezervist Matej Vydra, ki je zamenjal Chrisa Wooda. V 82. minuti je bil celoten stadion prepričan, da je žoga zadela branilca Burnleya v roko v kazenskem prostoru, a je sodnik po pregledu VAR-a dosodil, da ne bo enajstmetrovke za Southampton.

Norwich City se je odločno upiral Liverpoolu, ki v prvem polčasu ni prišel do prave priložnosti, domači Teemu Pukki bi se kmalu znašel sam pred golom, a je podajo pravočasno prestregel gostujoči vratar Alisson. Drugi polčas je Liverpool prestavil prestavo višje in Naby Keita je sprožil z roba kazenskega prostora, a se je z fantastično obrambo izkazal Tim Krul. Alexander Tettey je bil milimetre oddaljen od zadetka, saj je njegov strel zaustavila vratnica. V 78. minuti smo končno videli zadetek ko je po odlični podaji zadel Sadio Mane in postavil končni rezultat 0:1.