ARSENAL CHELSEA LIVERPOOL MANCHESTER UNITED OSTALI KLUBI TOTTENHAM

Liverpool nadaljuje niz neporaženosti

V soboto smo spremljali sedem dvobojev v Premier ligi, ki so postregli z zanimivimi rezultati.

V času kosila sta se na Selhurst Parku merila Crystal Palace in londonski Arsenal. Slednji je zgodaj povedel z zadetkom kapetana Pierra-Emericka Aubameyanga v 12. minuti. V 54. minuti je za domače izenačil Jordan Ayew in vrnil Palace v igro. Na semaforju je tekla 67. minuta ko je strelec Aubameyang grobo podrl Nemca Maxa Meyerja in sodnik Paul Tierney mu je pokazal rumeni karton, a po posvetovanju z VAR-om spremenil odločitev in Gaboncu pokazal rdeči karton. Celotno tekmo smo spremljali izenačen obračun in delitev točk je, roko na srce, poštena.

Chelsea je na Stamford Bridgu suvereno z 3:0 odpravil Burnley in zadržal prednost petih točk pred Manchester Unitedom. Med strelce so se vpisali Jorginho, Tammy Abraham in Callum Hudson-Odoi.

Everton je prekinil niz dveh porazov in na domačem igrišču z 1:0 premagal štririnajstouvrščeni Bighton, ki ni bil kos ekipi iz Liverpoola. Z prekrasnim zadetkom izkazal brazilski dragulj, Richarlison.

Southampton se je maščeval Leicestru za boleč poraz konec oktobra, ko je četa Brendana Rodgersa zmagala s kar 0:9. Svetniki so zmagali z 1:2, srečanje pa je v 81. minuti z 14. golom v letošnji sezoni odločil Danny Ings.

Manchester United je doma brez težav z 4:0 premagal zadnjeuvrščeni Norwich City. Za United so zadeli Marcus Rashford, ki se je med strelce vpisal dvakrat na svojem 200. nastopu za Rdeče vrage, Anthony Martial in 18-letni Mason Greenwood, ki je zadel vsega pet minut po vstopu na igrišče.

Wolverhamton in Newcastle sta oba zadela v prvih petnajstih minutah, ko sta se med strelce vpisala Miguel Almiron (Newcastle) in Leander Dendoncker (Wolves), potem pa smo spremljali dokaj nezanimivo srečanje, ki se je končalo z delitvijo točk.

Liverpool je proti Tottenhamu zapretil že v tretji minuti, ko sta priložnosti zapravila Alex Oxlade-Chemberlain in Roberto Firmino. Prvi polčas so bili boljši Redsi, ki so ravno prek Firmina tudi povedli v 38. minuti. Drugi polčas je na igrišču prevladoval Tottenham, varovancem Joseja Mourinha je manjkal le še zadetek, vendar je mreža Liverpoola ostala nedotaknjena po zaslugi vratarja Alissona Beckerja.