OSTALE NOVICE

Pregled devetega kroga na premierligaških zelenicah

Za nami je deveti krog angleškega prvenstva, ki nam je postregel z veliko dobrega nogometa.

Vseh deset rezultatov minulega kroga.
Vseh deset rezultatov minulega kroga. Vir: Livescore

Tottenham na Wembleyju razbil Redse

Statistično dokaj izenačeno tekmo je znova pokvarila obramba Liverpoola, posebej Lovren ni imel svojega dne. Navdušili so Kane, Alli in tudi Son. Liverpool je tako zdrsnil na deveto mesto za Newcastlom in Burnleyjem, Tottenham pa se je na drugem mestu izenačil z Manchester Unitedom.

Harry Kane je znova zablestel. Vir: Guardian

Wenger  in Ozil odgovorila kritikom, Karamele v coni izpada

Everton je vodil vse do zaključka prvega polčasa, po prejetem zadetku pa doživel razpad sistema. Ta rezultat pomeni selitev v cono izpada, kar je novi udarec za Everton. Arsenal  je na najboljši način odgovoril kritikom in se na četrtem mestu izenačil s Chelseajem. Trojica Sanchez, Ozil in Lacazette je sploh prvič zaigrala skupaj ter takoj zablestela. Med strelce so se namreč vpisali vsi trije.

Arsene Wenger: »To je bila naša najboljša predstava letos. Ozil je navdušil, enostavno je izjemen.«

Ronald Koeman razumljivo ni bil tako prešerne volje. »Nevem, ali bom obdržal službo. Dolgo sem v nogometu in razumem, da mesto na lestvici ne ustreza takemu klubu. Mislim, da lahko situacijo obrnem, vendar nisem prepričan, ali bom dobil priložnost.«

Izključitev Gueya v 68. minuti je zabila srečanje prevesla v korist gostov.
Izključitev Gueya v 68. minuti je zabila srečanje prevesla v korist gostov. Vir: Metro

Mourinho po porazu obtožil igralce nemotiviranosti.

Rdeči vragi kroga niso pričakali popolni, saj imajo v tem trenutku kar nekaj težav z odsotnimi igralci, manjkajo recimo Pogba, Fellaini, Bailly, Rojo in Shaw. A vendar bi lahko iztržili več kot le poraz pri Huddersfieldu, ki v zadnjem času res ni blestel. Pomanjkanje želje pri igralcih je bil po mnenju Portugalca glavni razlog za poraz, verjetno pa se Mourinhu ne bi bilo treba oddaljevati od igralcev. Zahtevnost ene najboljših lig na svetu pač terja svoj davek.

Nogometaši Huddersfielda so prišli do zgodovinske zmage.
Nogometaši Huddersfielda so prišli do zgodovinske zmage. Vir: Twitter

Delnice Man Cityja še naprej rastejo, Chelsea v zaključku tekme rešil zmago

Tokrat so varovanci Pepa Guardiole odpihnili nemočni Burnley in tako nadaljujejo odlični niz enajstih zaporednih zmag v vseh tekmovanjih. Kaže, da se je letos vse poklopilo za resno borbo za naslov angleških prvakov. Sezona je še dolga, a sinjemodri se v tem trenutku zagotovo ne pritožujejo.

Ekipa Antonia Conteja se je znašla pred veliko oviro, letos navdušujoči Watford je celo vodil, 1:2, nato pa je odlični Batshuayi z dvema zadetkoma poskrbel, da so tri točke ostale doma.

Sergio Aguero je vrnitev po poškodbi kronal z zadetkom
Sergio Aguero je vrnitev po poškodbi kronal z zadetkom. Vir: Twitter

NAJBOLJŠI STRELCI IN PODAJALCI

Kane je z dvema zadetkoma ponovno kralj med strelci z osmimi zadetki, najboljša podajalca pa sta igralca Manchester Cityja, David Silva in Kevin De Bruyne s po šestimi asistencami.

Lestvica najboljših strelcev in podajalcev letošnje sezone.