FOKUS LIVERPOOL

Strelska suša Firmina na Anfieldu

Roberto Firmino je vse letošnje zadetke zabil v gosteh, na Anfieldu pa ni zabil že 307 dni.

Liverpoolova številka 9 ni zabila premierligaškega zadetka na Anfieldu vse od 31. marca 2019. V normalnih okoliščinah bi ta statistika spržila marsikateri alarm, a normalne okoliščine ne obveljavijo pri Firminu. Zdi se čudno, da Brazilec ni zabil na domačem igrišču v Premier ligi vse od lanske spomladi, ko je z glavo premagal Huga Llorisa proti Tottenhamu, a Firmino svoj strelski izkupiček bogati na gostujočih tekmah. Nazadnje je zabil proti Tottenhamu in Wolverhamptonu za zmago.

Firmino ni tipični napadalec, saj zadetki niso na prvem mestu. Brazilec doprinese veliko več svoji ekipi, kot le zadetke. Zadnji, ki so to občutili so nogometaši Southamptona, ki so proti Liverpoolu izgubili s 4:0. V prvem polčasu se je Firmino znašel v težavah, a v drugem polčasu odlično ustvarjal prazen prostor in razigraval soigralce. Od štirih zadetkov, je Firmino podal za kar tri – po enkrat Hendersonu, Oxlade-Chemberlainu in Salahu. Tako Jurgen Klopp, kot tudi navijači se zavedajo kakovosti in prednosti, ki jih prinese “Bobby”, kot ga kličejo navijači.

[Skupno: 3 Povprečje: 3.7]