PREMIER LEAGUE

West Ham skoraj presenetil vodilni Liverpool

Zadnja tekma 27. kroga med Liverpoolom in West Ham Unitedom bi skoraj postregla s presenečenjem.

Liverpool je začel silovito in že v 9. minuti povedel prek Giorginia Wijnalduma, ki je prekrasen predložek Trenta Alexandra-Arnolda prelevil v lep zadetek z glavo. Gostujoči vratar Lukasz Fabianski je bil brez možnosti. Ampak veselje domačih navijačev ni trajalo dolgo, saj je tri minute kasneje že izenačil Issa Diop, ki je skočil najvišje v kazenskem prostoru Liverpoola ter prav tako z glavo zadel za izenačenje na 1:1. Do konca prvega polčasa je imel Liverpool še tri priložnosti, a ne Salah, ne Alexander-Arnold in ne Van Dijk niso zatresli mreže West Hama. Ostalo je pri rezultatu 1:1.

Drugi polčas je znova postregel z zadetkom v manj kot desetih minutah igre. Pablo Fornals je šokiral Anfield in z natančno odmerjenim strelom popeljal West Ham v vodstvo z 1:2. Trent Alexander-Arnold je znova ogrožal vrata Lukasza Fabianskega, a Poljak se je izkazal z obrambo. V 68. minuti je Mohamed Salah zadel za izenačenje na 2:2, po hudi napaki Fabianskega. Slednji se je nekaj minut kasneje izkazal s sijajno obrambo po strelu ravno Salaha, ki ga je pred kratkim premagal. V 81. minuti pa je za vodstvo domačih s 3:2 zadel Sadio Mane, ki je lepo vtekel v kazenski prostor in premagal gostujočega vratarja. Tik pred koncem tekme je Mane znova zadel, a je VAR zadetek razveljavil zaradi prepovedanega položaja. V enem od zadnjih napadov na tekmi se je izkazal domači vratar Alisson Becker, ki je zaustavil strel Jarroda Bowena za izenačenje. Tekma se je končala z rezultatom 3:2 v korist Liverpoola, ki je dosegel že 18. zaporedno zmago v Premier ligi.

[Skupno: 1 Povprečje: 4]