FA pokal

Liverpool in Newcastle United napredovala

Liverpool z drugo ekipo premagal Shrewsbury, Newcastle United šele po podaljških prek Oxforda.

Mlada Liverpoolova ekipa ni dovolila niti enega strela v okvir svojih vrat proti tretjeligašu iz Shrewsburyja. Najstniki z Anfielda so prevladovali v vseh aspektih igre in nadigrali nasprotnika, čeprav rezultat temu ni botroval. Edini zadetek na tekmi je bil avtogol gostov, ki ga je v 75. minuti zabil gostujoči branilec Ro-Shaun Williams. Pri Liverpoolu je kapetanski trak nosil 19-letni Curts Jones, ki je postal najmlajši kapetan Redsov v zgodovini.

Newcastle United je odlično začel tekmo in do 30. minute z goloma Longstaffa in Joelintona povedel z 0:2 in kazalo je, da bo prvoligaš gladko napredoval, a Oxford se ni dal. Domači so prek Liama Kellyja znižali v 84. minuti, v izdihljajih tekme, v 94. minuti pa so prišli do izenačenja prek Nathana Hollanda in si priigrali podaljške. Šele v 116. minuti je Newcastle strl domačine, ko je za zmago in uvrstitev v osmino finala zadel Allan Saint-Maximin.