MANCHESTER UNITED OSTALI KLUBI

Polfinale FA pokala

Brez naslova

Z današnjim dnem sta končani obe polfinalni tekmi FA pokala. Prva je bila na sporedu včeraj, ko sta na kultnem Wembleyu moči merila Everton in Manchester United. Prvi polčas so bolje odprli “Rdeči vragi” in imeli celotnih 45 minut več od igre. Varovanci Louisa van Gaala so namreč na odmor odšli z zasluženo prednostjo. V 33. minuti je za slavje navijačev Uniteda poskrbel Fellaini. V drugem polčasu pa so zobe pokazali tudi varovanci Roberta Martineza, ki so imeli najprej v 56. minuti na voljo enajstmetrovko, a jo je De Gea Lukakuju fantastično ubranil. Slabih dvajset minut po strelu z bele točke pa so “Karamele” vendarle prišle do izenačenja. Za 1:1 pa je poskrbel kar Unitedov branilec Smalling. Kasneje, ko smo že vsi mislili, da se bo tekma prevesila v podaljške pa je za dramatičen konec poskrbel napadalec Manchester Uniteda Martial, ki je zadel v zadnjih sekundah dvoboja in poskrbel, da v finale potujejo varovanci Louisa van Gaala.

Nocoj pa je bila na sporedu še druga tekma, v kateri sta se za finalno vstopnico pomerila Crystal Palace in Watford. Tekmo so bolje odprli “Orli”, ki so povedli že v samem začetku tekme. V zgodnji, šesti minuti je za slavje navijačev Crystal Palaca poskrbel Bolasie, ki je zadel po podaji iz kota. Kasneje, v drugem delu so varovanci španskega trenerja preko kapetana “The Hornetsov” Deeneyja prišli do izenačenja. A rezultat 1:1 na semaforju ni obstal prav dolgo, saj je le pičlih pet minut kasneje nov zadetek za Crystal Palace dosegel Wicham in postavil končni rezultat srečanja 2:1.

Everton 1:2 Manchester United

Začetni enajsterici:
Everton: Robles, Gibson, Jagijelka, Stones, Baines, Besic, McCarthy, Cleverley, Lukaku, Barkley, Lennon.

Manchester United: De Gea, Fosu-Mensah, Smalling, Blind, Rojo, Carrick, Fellaini, Rooney, Lingard, Martial, Rashford.

Strelci: Smalling 75′(o.g.); Martial 92′, Fellaini 33′.

Crystal Palace 2:1 Watford

Crystal Palce: Hennessey; Ward, Dann, Delaney, Souare; Puncheon, Cabaye, Jedinak, Zaha; Bolasie; Wickham.

Watford: Pantilimon; Nyom, Britos, Cathcart, Ake; Abdi, Capoue, Watson, Jurado; Deeney, Ighalo.

Strelci: Bolasie 6′, Wickham 61′;Deeney 55′.