PREMIER LEAGUE

Prvi poraz Liverpoola v sezoni

Na dan prestopnega leta je Watford končal Liverpoolovo serijo neporaženosti.

Crystal Palace, po zmagi proti Brightonu, le pet točk oddaljen od petega mesta v Premier ligi. Edini zadetek na tekmi je dosegel Jordan Ayew v 70. minuti in potrdil zmago gostov, čeprav so imeli domači dvakrat več strelov ter dvakrat večjo posest žoge, kot pa Crystal Palace.

Bournemouth v tekmi preobratov iztržil veliko točko proti Chelseaju. V prvem polčasu je edini zabil Marcos Alonso. Drugega pa so fantastično odprli domačini in tekmo preobrnili v svojo korist na 2:1. Londončane je pet minut pred koncem rešil Marcos Alonso s svojim drugim zadetkom na tekmi.

Dvoboj med Newcastle Unitedom in Burnleyjem se je končal brez zadetkov. Burnley je skočil na deveto mesto, medtem ko Newcastle ostaja na štirinajstem mestu premierligaške lestvice. Slednji so imeli tudi precej več priložnosti, a so ostale neizkoriščene.

West Ham United je prenesel dobro formo s tekme proti Liverpoolu tudi na obračun s Southamptonom, katerega so premagali s 3:1. Za domače so zadeli Jarrod Bowen, Seabastien Haller in Michail Antonio, za goste pa je edini gol dosegel Michael Obafemi. Z zmago so se dvignili na 16. mesto, izven cone izpada.

Watford je na domačem igrišču šokiral vodilni Liverpool in zmagal s kar 3:0. Bleda predstava Liverpoola je omogočila presenečenje domačih, ki so z zmago zapustili predzadnje mesto ter za las zapustili cono izpada. Dva zadetka je zabil Ismaila Sarr, tretjega pa je dodal kapetan Troy Deeney in zabil še zadnji žebelj v krsto Redsov.