ARSENAL MANCHESTER UNITED OSTALI KLUBI

Arsenal in Wolverhampton uspešna, Rdeči vragi remizirali

Dva od treh angleških klubov v izločilnih bojih Lige Europa sta bila zmagoslavna, Manchester United pa je remiziral v Belgiji.

Manchester United se je v 15. minuti znašel v zaostanku, ko je po podaji vratarja Simona Mignoleta s prekrasnim lobom gostujočega vratarja premagal Emmanuel Dennis. Slednji je zapretil tudi na sredini polčasa, a se je izkazal Sergio Romero. V 36. minuti je izenačil Anthony Martial s samostojno akcijo. Ob izteku polčasa je Martial zatresel še vratnico. V drugem polčasu je bil v edini omembe vredni akciji vpleten strelec prvega zadetka Dennis, a ostalo je pri rezultatu 1:1.

V prvih petih minutah srečanja med Olympiakosom in Arsenalom so Grki dvakrat nevarno ogrozili gostujoča vrata, a da niso videli zadetka je bil zaslužen vratar Topničarjev Bernd Leno. Do konca polčasa je imel priložnost še Gabriel Martinelli, ki ni našel poti v mrežo domačih. Na sredini drugega polčasa se je zopet izkazal Leno, ki je obranil strel z glavo Ousseynouja Baja. Pozno v tekmi je Arsenal prišel do edinega zadetka na tekmi. Večino dela je opravil Bukayo Saka, ki je lepo našel Alexandra Lacazetta, kateremu ni bilo težko zadeti z kratke razdalje. Topničarji so imeli še priložnosti za zvišanje prednosti, a se mreža domačih ni več zatresla.

Wolverhampton na domačem igrišču ni imel težav z Espanyolom. Volkovi so povedli že v 15. minuti preko Raula Jimeneza, ki je lepo našel Dioga Joto, ki je zabil za 1:0. Do konca polčasa gledalci niso videli nobene resnejše priložnosti več. Drugi polčas so otvorili nogometaši iz Barcelone in sicer je z glavo premalo natančno meril Lei Wu in ostalo je pri prednosti Wolvehamptona. Kmalu je sledila kazen, saj je Ruben Neves povečal na 2:0 za domače. Espanyol je imel na sredini drugega polčasa sijajno priložnost, a se je izkazal Rui Patricio. Do konca srečanja je sledila prevlada domačih in Diogo Jota je dodal še dva zadetka in dopolnil hat-trick ter svojemu klubu priigral veliko prednost pred povratno tekmo.