FA pokal

Arsenal prvi četrtfinalist FA pokala

Topničarji so v Portsmouthu suvereno odpravili domačine in se kot prvi uvrstili v četrtfinale FA pokala.

Slabih devetnajst tisoč navijačev na Fratton Parku je spremljalo precej umirjeno tekmo z malo priložnostmi, obe ekipi sta v 90 minutah skupaj zmogli le pet strelov v okvir nasprotnikovih vrat. Dva od omenjenih petih strelov sta našli pot v mrežo. Arsenal je gospodaril na igrišču in imel kar 74% časa žogo v svoji posesti.

Prvo priložnost smo videli šele po dobre pol ure tekme, ko je predložek Reissa Nelsona slabo izkoristil Gabriel Martinelli in žogo z glavo poslal preko gola Portsmoutha. V izdihljajih prvega polčasa je znova z boka v kazenski prostor podal mladi Nelson, a tokrat je branilec Arsenala Sokratis natančno meril ob desni vratnici in popeljal Topničarje do vodstva z 0:1.

V drugem polčasu so gostje podvojili svojo prednost že s prvo priložnostjo. V 51. minuti se je Edward Nketiah lepo odkril v kazenskem prostoru Portsmoutha in predložek poslal v mrežo domačih in jim zelo otežil možnost napredovanja. Do konca tekme je Arsenal imel še eno lepo priložnost, Bukayo Saka je slalomiral mimo branilcev domačih in močno sprožil, a se je izkazal vratar Alex Bass in preprečil tretji zadetek Topničarjev. Portsmouth je imel zgolj en strel v okvir vrat, a še tega je brez težav obranil Emiliano Martinez v vratih gostov.