FA pokal

Arsenal komaj preko Leeds Uniteda, City zanesljiv

V zadnji tekmi tretjega kroga FA pokala sta se pomerila Arsenal in Leeds United, slednji zaseda prvo mesto v Championshipu in je povzročal precej težav Topničarjem, ki sicer igrajo bolje pod taktirko novega stratega Mikela Artete.

Arsenal je tako dosegel šele tretjo zmago v zadnjih šestnajstih tekmah. Zmago jim je v 55. minuti priboril komaj 20-letni Reiss Nelson.

Manchester City je zanesljivo s 4:1 odpravil Port Vale, za katerega je zadel 34-letni Tom Pope, ki je poleti 2019 na Twitterju zapisal, dabi vsako sezono zabil 40 golov če bi igral proti Johnu Stones-u. Pope je svoj tvit vsaj delno opravičil, potem ko ga je zabil obrambi, katero sestavlja prav Stones.

V Merseyside derbiju, kjer se merita Liverpool in Everton, so imeli modri velika pričakovanja, saj so zmagovito začeli pot z novim trenerjem Carlom Ancelottijem. Klonili so le proti Manchester Cityju in premagali Burnley in Newcastle United, sedaj pa niso bili kos mladi ekipi Liverpoola in po zadetku Curtisa Jonesa znova ostali brez zmage na kultnem Anfieldu, na katerem niso slavili že od leta 1999.

Chelsea se je z dvema goloma v prvih petintridesetih minutah udobno sprehodil čez Nottingham Forrest, ki jim ni bil dorasel nasprotnik. Zadela sta Callum Hudson-Odoi in Ross Barkley.

Southampton, Leicester City in West Ham United so se vsi brez večjih težav in rezultatom 2:0 sprehodili čez nižjeligaše in napredovali v naslednji krog tekmovanja.

Zelo dobro partijo so odigrali drugoligaši iz Fulhama, ki so izločili trenutno 17. ekipo Premier lige z rezultatom 2:1. Za Fulham sta zadela Knockeart in Arter, za goste pa otrok Ajaxa Anwar El Ghazi.

Manchester United, Watford, Tottenham, Wolverhampton in Newcastle bodo morali odigrati še drugo kolo tretjega kroga saj so se vsi razšli brez zmagovalca.