OSTALI KLUBI

Leicester City 2-2 West Bromwich Albion

Na King Power Stadiumu smo spremljali živahno nogometno predstavo že od prvih minut srečanja. Leicester je začel dominantno in v prvih minutah narekoval tempo igre, a si večjih priložnosti ni uspel pripraviti. Prav nasprotno pa so delovali varovanci Tonyja Pulisa, ki so iz svoje prve priložnosti takoj povedli. Robustni napadalec Salomon Rondon se je prek stebra obrambe domačih Hutha nekako prikradel do žoge in iz oči v oči premagal domačega Schmeichela. Lisice prejeti zadetek ni potrl, saj so Jamie Vardy in druščina nadaljevali z napadalnim slogom igre, kar se jim je obrestovalo v 31. minuti, ko je po zvrhani meri sreče v polno meril Drinkwater. Vse je kazalo na neodločen rezultat ob polčasu, dokler ni Mahrez s trenutkom magije poskrbel za izjemno podajo do Andyja Kinga, ki je rutinirano meril za rezultat polčasa 2:1. V drugem delu igre so tudi gostje krenili bistveno bolj ofenzivno in za izenačenje porabili vsega pet minut. Craig Gardner je izvrstno izvedel prosti strel, Schmeichel pa je bil praktično brez moči in je žogo le s pogledom pospremil v nebranjeni del mreže. V nadaljevanju je Claudio Ranieri tempo igre skušal spremeniti tudi s tremi menjavami, vstopili so Schlupp, Ulloa in Gray, a tudi omenjena trojica ni uspela prinesti željenega rezultata. Globoko v sodnikovem podaljšku je imel Ulloa na nogi žogo za nove tri točke, a je bil premalo natančen.

Leicester je tako po remiju še vedno na prvem mestu prvenstvene razpredelnice, a bi se vse skupaj znalo spremeniti že jutri, saj bi Tottenham v primeru zmage na Upton Parku zaradi boljše gol razlike skočil na vrh lestvice. West Brom ostaja 13., le točko za dvanajstouvrščenim Watfordom.