LIVERPOOL MANCHESTER CITY

vir: liverpool twitter

Nocoj je bil na Anfieldu na sporedu derbi 28. kroga Premier League. Liverpool je namreč na domačem terenu pričakal Manchester City. “Redsi” so danes varovancem Manuela Pellegrinija vrnili milo za drago ter meščane povozili s kar 3:0. “Meščani” so namreč le tri dni od tega Liverpool po izvajanju enajstmetrovk premagali v finalu angleškega ligaškega pokala. Varovanci Jurgena Kloppa so že od samega začetka kazali boljšo igro ter si ustvarjali več priložnosti. Nakar je sledila 34. minuta, ko je Lallana z zelo šibkim strelom z roba kazenskega prostora presenetil Harta, ki je stal na napačni nogi, popeljal domače v minimalno vodstvo. Kljub prednosti, pa City “ni pokazal želje” po zadetku, “Redsi” so namreč le “pičlih” sedem minut kasneje ponovno zadeli. Tokrat je angleškega reprezentančnega vratarja premagal nekdanji član Cityja James Milner in poskrbel, da Liverpool odhaja na odmor s kar lepo prednostjo. Tudi v drugem delu je bil Manchester brezidejen. Pellegrini kljub menjavi, ki jo je opravil med odmorom ni boljše predstave od svojih varovancev. Kasneje, v 57. minuti pa je Firmino po lepi podaji Lallane postavil končni izid srečanja 3:0 in poskrbel, da vse tri točke ostajajo doma.

Začetni enajsterici:
Liverpool: Mignolet, Clyne, Toure, Lovren, Flanagan, Henderson, Can, Milner, Lallana, Firmino, Origi.

Manchester City: Hart, Zabaleta, Clichy, Kompany, Otamendi, Fernando, Fernandinho, Navas, Silva, Sterling, Aguero.

Strelci: Lallana 34′, Milner 41′, Firmino 57′.