LIVERPOOL MANCHESTER UNITED OSTALI KLUBI

Leicester izgubil, Liverpool drvi proti naslovu

Kot zadnja obračuna v 23. krogu, sta se merila Burnley in Leicester City ter Liverpool in Manchester United.

Po vzoru presenečenj teg kdoga, je Burnley šokiral Lisice in po preobratu zmagal z 2:1. Gostje so sicer povedli v 33. minuti prek Harveya Barnesa in polčas zaključili s prednostjo. Domači so dobrih deset minut po začetku drugega polčasa izenačili preko Chrisa Wooda, ampak v 67. minuti po napaki Bena Meeja Leicestru podarili enajstmetrovko. Žogo si je na belo točko postavil najboljši strele lige Jamie Vardy, a se je v vratih izkazal igralec tekme Nick Pope, ki je s sedmimi obrambami spravljal goste ob živce. Kazen je sledila v 79. minuti, ko je za zmago domačih zadel Ashley Westwood.

Brez presenečenja se je odvil največji angleški derbi, katerega je dobil favorizirani Liverpool. Že v 14. minuti so povedli z golom Virgila Van Dijka, ki je po kotu Trenta Alexandra-Arnolda, matiral gostujočega vratarja. Domači se niso ustavljali in že v 25. minuti je zadel Roberto Firmino, a je sodnik Craig Pawson zadetek po posredovanju VAR-a razveljavil, saj je Firmino naredil prekršek nad Davidom De Geo. Liverpool je ponovno zadel v 36. minuti, vendar je stranski sodnik Giorginiu Wijnaldumu pokazal prepovedan položaj. United resnejših priložnosti ni imel, v vratih domačih se je vselej izkazal Alisson Becker. V 78. minuti je igrišče v bolečinah zapustil Luke Shaw, da je bila tekma še grenkejšega okusa za Rdeče vrage je v izdihljajih srečanja Alisson po kotu Uniteda v protinapadu našel Mohameda Salaha, ki mu ni bilo težko premagati De Gee in postaviti končnega rezultata 2:0.

[Skupno: 1 Povprečje: 5]