PREMIER LEAGUE

Leicester suvereno, Manchester United na kolenih

Leicester City napolnil mrežo West Ham Uniteda, Tottenham komaj preko Norwicha, Burnley zmagal na Old Traffordu.

Tekmo med Leicester Cityjem in West Ham Unitedom so zaznamovale kar tri poškodbe. Igrišče so predčasno morali zapustiti Nemplays Mendy, Jamie Vardy (oba Leicester City) in Robert Snodgrass (West Ham United). Vardy je tako že četrti angleški napadalec, ki se je poškodoval v zadnjem mesecu dni. Sicer pa Lisice niso imele večjih težav in gladko ugnale goste s 4:1. Za domače so zadeli domači produkt Harvey Barnes, Ricarco Pereira in dvakrat Ayoze Perez, za goste pa je častni zadetek z najstrožje kazni dosegel Mark Noble.

Tottenham se je pri Norwichu namučil bolj, kot pričakovano. Kanarčki so bili popolnoma enakovreden nasprotnik. Spursi so v 38. minuti povedli, ko je zadel Dele Alli, ki pod Mourinhom igra kot prerojen. Prednost so držali do 70. minute, ko je Ryan Sessegnon v kazenskem prostoru podrl nasprotnika in enajstmetrovko je v zadetek pretvoril Finec Teemu Pukki. Veselje gostov ni trajalo dolgo, saj je v 79. minuti za zmago in končni rezultat 2:1, zabil Korejec Heung-Min Son.

Burnley je šokiral Rdeče vrage in prekinil njihovo serijo devetih zaporednih tekem brez poraza na domačem stadionu. Za goste sta zadela Chris Wood in Jay Rodriguez. Velja omeniti, da je Burnley zadel z edinima streloma v okvir vrat Davida De Gee in da je bilo razmerje v posesti žoge kar 72:28 v korist Manchester Uniteda. Rdeči vragi so na 24 tekmah osvojili samo 34 točk, kar je tudi najslabši izkupiček kluba po letu 1990. Ole Gunnar Solskjaer je v očeh navijačev na zelo tankem ledu.