MANCHESTER CITY MANCHESTER UNITED

Manchester United v velikem slogu prestavil slavje na Etihadu

Če je prvi današnji derbi med Evertonom in Liverpoolom razočaral, pa tega zagotovo ne moremo reči za poslastico sobotnega dne, manchesterski derbi med Cityjem in Unitedom. Ob polčasu je vse kazalo na veliko zmagoslavje domačih, saj bi četa Pepa Guardiole ob osvojitvi treh točk tudi teoretično potrdila naslov, a je drugi del igre prinesel veliki preobrat rdečih vragov.

Manchester City 2-3 Manchester United (Kompany, Gundogan; Pogba 2x, Smalling)

V prvem delu smo videli popolno dominacijo domačih. Sinje modri so bili vseskozi nevarni za vrata gostov, premoč pa sta kronala Kompany in Gundogan. Kakšno je bilo razmerje moči v prvih 45 minutah lepo priča tudi podatek, da si varovanci Joseja Mourinha niso priigrali niti enega samega strela na Edersonov gol. Velika večina domačih navijačev se je takrat verjetno že spogledovala z novim naslovom in prvim po letu 2014, razlogov za to je bilo namreč na pretek.

Paul Pogba je s predstavo v drugem polčasu vsaj delno zaprl usta svojim kritikom, ki jih je bilo letos vse prej kot malo. Vir: Premier League

A v drugem delu igre je na zelenico prišla neka nova, spremenjena zasedba Manchester Uniteda. Jose Mourinho je sicer še naprej zaupal isti enajsterici, ki je tekmo začela, a igra gostov se ni več osredotočala samo na branjenje. Lukaku in druščina so pritiskali globoko na polovici Cityja, kar je privedlo do kar nekaj napak, sicer tehnično izjemno podkovanih posameznikov meščanov. V 53. minuti je lepo podajo Herrere kronal Paul Pogba, isti igralec pa je slabi dve minuti kasneje poskrbel za popoln šok na Etihadu in izenačenje na 2:2. Taktika gostov je tudi po dveh zadetkih ostala enaka, visok “pressing” je bil znova nagrajen 15 minut kasneje. Predložek Alexisa Sancheza je za hrbet Edersona pospravil branilec Smalling, za katerega je to že tretji zadetek na mestnih derbijih.

Po še enem prejetem zadetku je Guardiola hitro opravil vse tri zamenjave, v igro so vstopili Kevin De Bruyne, Gabriel Jesus in Sergio Aguero. Osvežitev je takoj prinesla vidno spremembo, saj so bili meščani znova bolj nevarni in bi morali v 79. minuti imeti enajstmetrovko. Po kriminalnem štartu Ashleyja Younga nad argentinskim napadalcem je piščalka sodnika Atkinsona ostala nema, za nameček pa je Aguero zaradi (upravičeno) predolgega jezika prejel še rumeni karton. Zadnjo veliko priložnost na srečanju je imel po seriji predložkov pred vrata De Gee prav Aguero, a se je španski vratar izjemno izkazal in poskrbel za velike tri točke svoje ekipe.

Manchester City ima pred zadnjimi šestimi krogi zalogo 13 točk prednosti pred mestnim tekmecom, kar bi po vseh parametrih letošnje sezone moralo zadostovati. Res pa je, da je to že druga zelo slaba tekma za letos sicer izjemne meščane v nizu. Četa Pepa Guardiole se bo morala hitro pobrati, že v torek jih čaka povratna tekma četrtine finala Lige Prvakov z Liverpoolom. Redsi so prvo tekmo doma dobili s 3:0.

Navijači Cityja bodo morali na novo prvenstveno zvezdico počakati vsaj še en krog. Vir: Premier League