PREMIER LEAGUE

Na osmih tekmah 23 zadetkov

V prvih osmih obračunih 25. kroga Premier lige smo videli 23 zadetkov, dve tekmi pa sta se končali z 0:0.

Krog sta odprla Leicester City in Chelsea. Obračun se je končal z neodločenim izidom 2:2. Spremljali smo precej neaktiven prvi polčas z le nekaj priložnostmi, v drugem pa videli kar štiri zadetke. Za domače sta zadela Harvey Barnes in Ben Chilwell, gostom pa je točko z dvema goloma priboril branilec Antonio Rudiger.

Bournemouth je na domačem igrišču premagal Aston Villo in skočil na 16. mesto. Že v prvem polčasu sta za domače zadela Philip Billing in Nathan Ake. Gostje se niso predali in napadali, nakar je v 70. minuti zadel novinec Mbwana Samata, ki je k Aston Villi prestopil iz Genka.

Prvi polčas med Crystal Palacom in Sheffield Unitedom ni podal tekme, ki smo jo pričakovali. Ta se je razvila v drugem polčasu, ko smo v 58. minuti videli avtogol Guaite in Sheffield United je povedel z 0:1, kar je bil tudi končni rezultat. V 70. minuti je sodnik Medley Joelu Wardu (Crystal Palace) pokazal rdeči karton, a po posvetu z VAR-om je Wardu pokazal rumeni karton.

Liverpool je na Anfieldu razbil Southampton, ki je bil nemočen. Tekma se je končala z zmago domačih 4:0. Prvi polčas se je končal brez zadetkov ter z razveljavljeno enajstmetrovko Liverpoola. V drugem polčasu so se med strelce vpisali Alex Oxlade-Chemberlain, Jordan Henderson in dvakrat Mohamed Salah.

Newcastle United in Norwich City nista uspela zatresti mreže niti enkrat v skupnih devetih poskusih, ki so šli v okvir. Skupno so kar 34-krat sprožili proti vratom nasprotnika, a noben strel ni našel poti v mrežo. Končalo se je z delitvijo točk.

Watford je proti Evertonu povedel že z 2:0 in dišalo je po novi zmagi ekipe Nigela Pearsona. A že v izdihljajih prvega polčasa je dvakrat v podaljšu zadel branilec Yerry Mina. Everton v drugem polčasu ni dovolil strela v okvir svojih vrat, a v 71. minuti ostal brez Fabiana Delpha, ki je prejel rdeči karton. Vse je kazalo na delitev točk, ko je v zadnji minuti tekme za zmago gostov z 2:3, po podaji Moisea Keana poskrbel Theo Walcott.

West Ham United je prvi polčas nadigral goste iz Brightona in povedel z 2:0, zadela sta Issa Diop in Robert Snodgrass. Na začetku drugega polčasa je z avtogolom Angelo Ogbonna pomagal gostom, da se vrnejo v igro, a je Snodgrass z drugim zadetkom zopet odlepil svoje moštvo na prednost s 3:1. Brighton, ki je v drugem polčasu zaigral bolje, je v drugem polčasu proti vratom domačih sprožil 13 strelov in v 75. in 79. minuti sta zadela Pascal Gross in Glenn Murray ter gostom priigrala zlata vredno točko. Tekma se je končala z rezultatom 3:3.

Manchester United in Weolverhampton sta zaključila tekmovalni dan z remijem 0:0. Nekaj več priložnosti je imel United, a ne eni ne drugi niso izkoristili svojih priložnosti. Večino dogajanja je bilo v drugem polčasu, v prvem zgolj priložnost debitanta v dresu Rdečih vragov, Bruna Fernandesa. V drugem polčasu so imeli odlične priložnosti Juan Mata, Raul Jimenez in Andreas Pereira, a je ostalo pri začetnih 0:0.