EFL pokal PREMIER LEAGUE

Manchester United zmagal, City napredoval, Liverpool beži na 19 točk

Manchester United je kljub igralcu manj premagal Manchester City, a vseeno izgubil. Liverpool ima že 19 točk prednosti.

Manchester United je tekmo začel s precej ofenzivno postavitvijo, saj so tekmo morali dobiti s tremi goli prednosti. Razen v primeru da bi zabili 4 gole, potem bi lahko zmagali tudi z dvema goloma razlike, da bi se uvrstili v finale. V prvem polčasu je v prednost prišel Manchester United, ko je v 35. minuti zadel Srb Nemanja Matić in popeljal Rdeče vrage bližje preobratu. V drugem polčasu je pobudo prevzel City in celo izenačil prek Sergia Aguera, a je VAR gol razveljavil, zaradi prepovedanega položaja Argentinca. Ostalo je pri rezultatu 0:1 za United, kar pa ni bilo dovolj, saj v finale potuje Manchester City. V finalu se bo na Wembleyu pomeril z Aston Villo.

Liverpool in West Ham United sta odigrala zaostalo tekmo 18. kroga Premier lige, na kateri je slavil Liverpool. Prvi polčas je bil zelo uspavalen, brez večjih priložnosti, vse do 34. minute, ko je Issa Diop v kazenskem prostoru podrl gostujočega igralca. Jonathan Moss je po posvetu z VAR-om pokazal na belo točko in Mohamed Salah je hladnokrvno premagal Lukasza Fabianskega, ki se je vrnil po poškodbi. V drugem polčasu se je nadaljevala Liverpoolova prevlada. Alex Oxlade-Chemberlain je v 52. minuti povišal na 0:2. Do konca tekme smo videli še tri lepe priložnosti Mohameda Salaha, Declana Rica in Divocka Origija, a nobena ni našla poti v mrežo in ostalo je pri 0:2. Liverpool ima sedaj 19 točk prednosti kot drugouvrščeni Manchester City. Do konca prvenstva je še 14 krogov oz. 42 možnih točk, torej Redsi teoretično potrebujejo še 8 zmag za potrditev naslova, v primeru da City dobi vse preostale obračune.