PREMIER LEAGUE

Rdeči vragi premagali Chelsea v gosteh

Obračun na Stamford Bridgu se je končal z zmago Manchester Uniteda z 0:2.

Na začetku je bil boljši Chelsea, ki je zapretil preko Reeca Jamesa ter Williana, ki sta oba zprožila za las ob levi vratnici. Na sredini prvega polčasa je po odličnem solo prodoru zaključil Michy Batshuayi, a tako kot njegova soigralca ni uspel zadeti okvirja. V 37. minuti je do prve priložnosti prišel Manchester United, ko se je po slabem posredovanju branilcev Chelseaja v dobrem položaju znašel Anthony Martial, a ni uspel zadeti. Martial je bil natančen ob koncu polčasa, ko je po izjemnem predložku Aarona Wan-Bissake zadel z glavo z neposredne bližine. Domači vratar je bil brez možnosti.

Po dobrih desetih minutah igra v drugem polčasu je zadel Kurt Zouma in pripeljal Chelsea do izenačenja, a se je oglasil VAR in zadetek razveljavil, saj je bil v poteku akcije storjen prekršek nad igralcem Manchester Uniteda. Blizu debitantskega zadetka je bil Bruno Fernandes, ki je sprožil pravo bombo, a mimo vratnice Willyja Caballera. Je pa zato svoj prvi zadetek v Premier ligi v majici Uniteda zabil Harry Maguire z glavo, potem ko je iz kota podal Bruno Fernandes. Mateo Kovačić je imel neverjetno priložnost za znižanje na 1:2, a so se izkazali obrambni igralci Rdečih vragov in strel blokirali. V 77. minuti je Chelsea zopet zadel, a je bil tudi ta zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Manchester United je mirno pripeljal tekmo do konca ter se približal Chelseaju na četrtem mestu na samo tri točke.