PREMIER LEAGUE

Everton zmagal, Brighton in Watford brez zmagovalca

Prva dva obračuna 26. kroga Premier lige nista prinesla večjih presenečenj.

Everon je v prvem polčasu na Goodison Parku prevzel pobudo ter kmalu povedel preko Bernarda, ki je premagal Victorja Guaite po podaji Thea Walcotta. Gostje v prvem polčasu niso uspeli sprožiti strela proti domačim vratom, je pa zato v uvodu v drugi polčas rezultat izenačil Belgijec Christian Benteke. Everton je hitro odgovoril z zadetkom brazilskega bisera Richarlisona, ki je samostojno prodrl ter poslal ekipo iz Liverpoola v vodstvo. Oba vratarja sta se v drugem polčasu izkazala z pomembnimi obrambami, a gostujoči vratar je šel v 88. minuti še tretjič po žogo v mrežo. Po strelu Richarlisona se je žoga od prečke odbila naravnost na nogo Dominicu Calvert-Lewinu, ki mu ni bilo težko zadeti za končnih 3:1. Tri točke za Everton, ki je z zmago vsaj začasno zasedel sedmo mesto.

Watford je po solidnem začetku povedel v 19. minuti srečanja. Za goste je zadel Abdoulaye Doucoure, to je njegov četrti zadetek v letošnji sezoni Premier lige. Po začetnem vodstvu se je Watford ustavil in pobudo je prevzel Brighton, ki pa je v prvem polčasu prišel do zgolj ene omembe vredne priložnosti, ko je v kazenski prostor gostov prodrl Solomon March, a sprožil premalo natančno in njegov strel je Ben Foster z lahkoto ubranil. V drugem polčasu se je prevlada Brightona nadaljevala, a prave priložnosti ni bilo vse do 77. minute, ko se je Foster pošteno namučil, da je obranil strel Aarona Mooya. Manj kot minuto kasneje je Brighton izenačil. Avtogol si je po nespretnem posredovanju zabil Adrian Mariappa in postavil končni izid 1:1. Brighton zaenkrat ostaja na 15. mestu, Watford pa na 19 mestu z enako točkami kot West Ham United, a tekmo več.