PREMIER LEAGUE

Manchester United skočil na peto mesto

Nedelja je bila zmagovalna za nogometaše Manchester Uniteda, Wolverhamptona in Arsenala.

Manchester United je prvi ogrozil vrata Watforda, ko je Aaron Wan-Bissaka sprožil po odbitku, a je žoga zletela mimo desne vratnice. Ob koncu polčasa je gostujoči vratar Ben Foster podrl nasprotnika in Martin Atkinson je pokazal na belo točko, s katere je bil natančen Bruno Fernandes, ki je zabil svoj prvi gol za United. Drugi polčas je otvoril Troy Deeney z izenačujočim zadetkom, a ga je VAR razveljavil, saj je bila v poteku akcije igra z roko. Le nekaj minut kasneje je Anthony Martial podvojil prednost Rdečih vragov z sijajnim lobom čez Bena Fosterja. Zadnji žebelj v krsto gostov je v 75. minuti zabil Mason Greenwood ter postavil končni rezultat 3:0 za Manchester United.

Wolverhampton je v prvih tridesetih minutah dvakrat zadel proti Norwich Cityju, ki ni našel odgovora za razigranega Dioga Joto. Portugalec je bil strelec obeh zadetkov, za oba pa je sodnik Chris Kavanagh koristil pomoč VAR-a, saj je bil pri prvem zadetku sum po igranju z roko, pri drugem pa po prepovedanem položaju. Volkovi so v prvem polčasu imeli še dve lepi priložnosti a je ostalo pri rezultatu 2:0. Drugi polčas se je nadaljevala prevlada domačih, ki so zadeli še tretjič. Strelec je bil Raul Jimenez, ki je pospravil odbitek Dioga Jote. Norwich si celo tekmo ni pripravil boljše priložnosti, edino je imel Finec Teemu Pukki na začetku tekme, a ga je ustavil domači vratar Rui Patricio. Domači so zmagali s 3:0.

Na Emiratesu smo spremljali pravo dramo, saj je Everton povedel že v prvi minuti z fenomenalnim zadetkom Dominica Calvert-Lewina. Slabe novice so se nadaljevale za Mikela Arteto, ki je sredi polčasa moral zamenjati poškodovanega Seada Kolašinaca. Prav rezervist Bukayo Saka je podal Edwardu Nketiahu za izenačujoči zadetek le devet minut kasneje. Kmalu zatem so Topničarji že vodili. David Luiz je lepo našel Pierra-Emericka Aubameyanga, ki je lepo matiral Jordana Pickforda v vratih Evertona. Globoko v sodnikovem podaljšku prvega polčasa je na 2:2 izenačil branilec Evertona Yerry Mina. Tako kot je Everton zadel v prvi minuti tekme, je Arsenal zadel v prvi minuti nadaljveanja. Svoj drugi zadetek je dosegel Aubameyang, ki je z glavo premagal nemočnega Pickforda. Everton je napadal za izenačenje, a jim ga je preprečil domači vratar Bernd Leno in Topničarji ostajajo neporaženi v letu 2020.

[Skupno: 1 Povprečje: 2]