PREMIER LEAGUE

Remi na Goodisonu in zmaga Volkov

Manchester United je po zaostanku uspel iztržiti remi v Liverpoolu proti Evertonu. Wolverhampton v gosteh boljši od Tottenhama.

Na Goodison Parku so gledalci že v tretji minuti videli zadetek domačih, ko je po napaki Davida De Gee zadel Dominic Calvert-Lewin in poskrbel za eksplozijo navdušenja med domačimi navijači. Calvert-Lewin je le nekaj minut kasneje zopet ogrozil gostujoča vrata, a tokrat se De Gea ni pustil premagati in sijajno branil strel mladega Angleža. Nemanja Matić je z dolge razdalje preizkusil svojo srečo, a je njegov projektil zadel prečko. Po dobre pol ura tekme je s pravo bombo domačega vratarja premagal Bruno Fernandes in zadel še na tretji zaporedni tekmi. V drugem polčasu je imel prvo priložnost domači Gylfi Sigurdsson, ki je zadel vratnico, odbitka pa Richarlison tudi ni uspel pospraviti v mrežo. V 70. minuti je bil znova blizu zadetku Calvert-Lewin, a je bil De Gea znova na mestu. Globoko v sodnikovem podaljšku je Calvert-Lewin še drugiče zadel, a je VAR razveljavil zadetek zaradi prepovedanega položaja. Posledično je zaradi ugovarjanja glede sodniške odločitve rdeči karton prejel domači trener Carlo Ancelotti. Tekma se je končala z remijem 1:1.

Tottenham je v 13. minuti povedel, ko je odbitek po strelu Dele Allija pospravil Steven Bergwijn in povedel Spurse v vodstvo. Slednji so vodili le 14 minut, potem pa je za goste izenačujoči zadetek zabil Matt Doherty, njegov drugi gol na zadnjih dveh tekmah. V zadnji minuti prvega polčasa je domače znova v vodstvo popeljal branilec Serge Aurier, ki je brez oklevanja sprožil proti gostujočim vratom in natančno zadel ob levi vratnici. Drugi polčas je bil, kar se priložnosti tiče, precej zaspan, saj so navijači videli zgolj dve pravi priložnosti, a sta se obe spremenili v zadetek. Prvič je bil natančen Diogo Jota, ki je spretno premagal Paula Gazzanigo in izenačil na 2:2. V 73. minuti so gostje povedli, ko je bil natančen Raul Jimenez, s 13. zadetkom v sezoni Premier lige, toliko jih je lani zabil v celi sezoni. Spursi niso našli odgovora in Volkovi so zmagali z 2:3.