OSTALE NOVICE

Pregled 26. kroga Premier League

In tako je za nami tudi 26. krog Premier League, brez dvoma en najzanimivejših v dosedanji sezoni. Začelo se je na stadionu luči, kjer je Sunderland gostil Manchester United. Kar nekoliko presenetljivo, so vse tri točke ostale doma, “rdeči vragi” so namreč izgubili z 2:1. Kaj kmalu po prvem presenečenju kroga je sledilo naslednjih pet tekem. Stoke City je na gostovanju pri Bournemoutju prepričljivo dosegel zmago, končni rezultat je bil 1:3. Gre poudariti, da je prvi zadetek za “Potterse” dosegel novinec Imbula. Crystal Palace je tudi ta krog ostal brez točk in se vse bolj utaplja v slabi formi, varovanci Alana Pardewa so tokrat doma izgubili proti Watfordu (1:2). Zelo zanimiva, pa je bila tudi tekma med Norwich Cityjem in West Ham Unitedom. “Kanarčki” so sprva vodili že z 2:0, kasneje pa so “Hammersi” prišli do izenačenja in posledično poskrbeli za delitev točk. Zmagi, pa sta v zgodnjem popoldnevu dosegla še Southampton in West Bromwich Albion. Nakar je sledila tekma med Chelseajem in Newcastle Unitedom. “Bluesi” so že od samega začetka srečanja praktično “ponoreli”. Rezultat je bil namreč po 17. minuti že 3:0 v korist domačinov. Kljub visoki prednosti, pa so varovanci Hiddinka še naprej napadali in v drugem delu dosegli še dva zadetka, častni zadetek pa je za Newctasle dosegel Townsend. Končni rezultat je bil 5:1.

Nato pa, “Super Sunday”, tokrat zares v pravem pomenu besede. Kaj kmalu po nedeljskem kosilu, je Arsenal na domačem Emirates stadionu gostil vodilni Leicester City. “Lisice” so v samem zaključku prvega polčasa preko Vardyja povedle, nato pa je sledil popoln preobrat Arsenala. Končni rezultat tekme je bil namreč 2:1 v korist “Topničarjev”. Zadetek za zmago domačih je zadel Danny Welbeck, ki je odigral svoje sploh prve minute v letošnji sezoni. Par minut po končanem prvem derbiju nedeljskega dne je za katastrofo Aston Ville poskrbel Liverpool. “Redsi” so namreč varovance Remija Gardea razbili s kar 0:6. Za konec izjemnega tedna pa je sledil še drugi derbi, in sicer med Manchester Cityjem in Tottenhamom. Po previdnejšem začetku z obeh strani je “Tottenham” v 54. minuti po zelo kontroverzno dosojeni enajstmetrovki povedel. City je nato preko Iheanacha izenačil, zmago pa je “Spursom” v 84. minuti priskrbel Eriksen.

Sunderland 2 – 1 Manchester United
Strelci: Khazri, De Gea(o.g.); Martial.

AFC Bournemouth 1 – 3 Stoke City
Strelci: Ritchie; Imbula, Afellay, Joselu.

Crystal Palace 1 – 2 Watford
Strelci: Adebayor; Deeney 2x.

Everton 0 – 1 West Bromwich Albion
Strelec: Rondon.