OSTALE NOVICE

Pregled 4. kroga Lige Evropa

RUBIN KAZAN 0:1 LIVERPOOL

Liverpool je včeraj gostoval na Kazan Areni pri tamkajšnjemu Rubinu. Redsi so srečanje bolje odprli in do prve priložnosti prišli že v 6. minuti, ko je čez gol meril Milner. Naslednjo pravo priložnost smo videli šele v zaključku prvega dela igre, ko je po nespretnem posredovanju enega od branilcev Rubina, vratar Ryzhikov dvakrat izjemno odreagiral in poskrbel, da sta ekipi na odmor odšli brez zadetkov. V drugem polčasu pa nič novega, Liverpool je bil še naprej nevarnejši tekmec, nagrada za Redse pa je prišla v 52. minuti. Ibe in Firmino sta na kakih 40 metrih od mreže nasprotnika odigrala lepo dvojno podajo, ki je mlademu Angležu odprla veliko prostora. Tega je Ibe znal izkoristiti in z natančnim strelom dosegel svoj sploh prvi zadetek v majici Liverpoola. Rusi si do konca tekme niso pripravili omembe vrednih priložnosti. Tako je Jurgen Klopp vpisal tretjo zaporedno zmago, poudariti pa gre, da je Nemec, odkar je prišel na Anfield, še vedno brez poraza. Z zmago je Liverpool sedaj drugi v svoji skupini, 2 točki za švicarskim Sionom in 3 pred francoskim Bordeauxom.

Začetni enajsterici:
Liverpool: Mignolet, Clyne, Lovren, Sakho, Moreno, Allen, Can, Milner, Ibe, Firmino, Benteke.

Rubin Kazan: Ryzhikov, Nabiullin, Kverkveliya, Cotugno, Kambolov, Eduardo, Kislyak, Karadeniz, Georgiev, Kanunnikov, Devic.

Strelci: Ibe 52′.

TOTTENHAM 2:1 ANDERLECHT

Tottenham je v generalki pred “North London Derbyjem”, ki bo odigran v nedeljo na Emiratesu, doma gostil Anderlecht. Po spodrsljaju 14 dni nazaj v Belgiji, bi se Spursi ob ponovnem neuspehu znašli v velikih težavah, zato so bile točke za četo Mauricija Pocchetina nujne. Bolje je tekmo sicer odprl Anderlecht, ki je prek Okake prišel do nekaj nevarnih situacij, a je bil vselej na pravem mestu Verthonghen. Nezbranost Belgijcev v zaključkih akcij pa je v 29. minuti z izjemno natančnim strelom kaznoval Kane. Angleški napadalec, ki je nase najbolj opozoril lani, je očitno spet v pravi strelski formi, saj je bil to že njegov 5 zadetek v zadnjih 3 tekmah Do naslednje velike priložnosti je prišlo v 61. minuti, ko je Davies stresel prečko. Nato pa 71. minuta in šok na White Hart Lanu. Za izenačenje na 1-1 je poskrbel Ezekiel, ki je izkoristil super podajo Defourja. Kljub prejetem zadetku pa se Londončani niso dali in v samem zaključku tekme (87. minuta) prišli do zadetka in zelo pomembne zmage. Son je žogo lepo prepustil Dembeleju, ta pa je s pravo bombo iz kakšnih 20 metrov neubranljivo premagal vratarja gostov. Zmaga za Tottenham je bila na koncu še toliko slajša, saj je Monaco na gostovanju pri Qarabagu le remiziral in tako Spursom prepustil vodilno pozicijo v skupini J.

Tottenham: Lloris, Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Davies, Dier, Alli, Lamela, Mason, Eriksen, Kane.

Anderlecht: Proto, Deschacht, Kara, Najar, Defour, Acheampong, N’Sakala, Gillet, Tielemans, Dendoncker, Okaka.

Strelci: Kane 29′, Dembele 88′; Ezekiel 72′.