OSTALE NOVICE

Pregled 7. kroga v angleški Premier League

Brez naslovaZaključen je tudi 7. krog Premier League. Spodrsljaj Manchester Cityja so najbolje izkoristili “rdeči vragi”, ki so z zmago nad Sunderlandom prevzeli vodstvo na lestvici. Na drugem mestu sta s 15 točkami izenačena West Ham in pa prej omenjeni Manchester City. “Topničarji”, ki so s petardo premagali Leicester so “lisice” prehiteli na 4. mestu. V coni izpada se nahajajo Sunderland, Newcastle in Aston Villa. V Liverpoolu se je na tekmi med “Redsi” in Aston Villo izkazal povratnik po hujši poškodbi Daniel Sturridge, saj je dosegel dva zadetka. Omenjena tekma je bila pomembna predvsem za Brendana Rodgersa, kateremu je v primeru slabega rezultata grozila odpoved. Na zadnji tekmi 7. kroga je za presenečenje poskrbel Everton. West Brom je po golih Berahina in Dawsona vodil že z 2-0, a se gostje niso kar tako predali in na koncu prišli do izjemnega preobrata. Za zmago “karamel” sta zadela Lukaku dvakrat in pa rezervist Kone.

Spodaj si lahko ogledate začetne enajsterice vseh ekip ter strelce in povzetke vseh tekem 7. kroga.

TOTTENHAM 4:1 MANCHESTER CITY

Začetni enajsterici:
Tottenham: Lloris, Walker, Alderweireld, Vertonghen, Davies, Dier, Alli Booked, Lamela, Son Heung-min, Eriksen, Kane.

Manchester City: Caballero, Sagna, Demichelis, Otamendi, Kolarov, Fernando, Fernandinho, De Bruyne, Y Touré, Sterling, Agüero.

Strelci:  Dier 45′, Alderweireld 50′, Kane 61′, Lamela 79′, Kevin de Bruyne 25′.

Da se Manchester City letos le ne bo sprehodil do naslova je znova pokazala sobotna tekma na White Hart Lanu, kjer so gostje, kljub vodstvu, na koncu nazaj v Manchester odšli z dolgimi nosovi. Zato je poskrbel razpoloženi Tottenham, ki je, tudi s pomočjo sodnikov, v drugem polčasu povsem razbil neprepoznavne “meščane” in na koncu zasluženo visoko slavil. Strelske vaje svoje ekipe, pa je izkoristil tudi Harry Kane, ki se je med strelce vpisal prvič po neverjetnih 748 minutah.

LEICESTER CITY 2:5 ARSENAL

Leicester City: Schmeichel, de Laet, Huth, Morgan, Schlupp, Mahrez, Kanté, Drinkwater, Albrighton, Okazaki, Vardy.

Arsenal: Cech, Bellerín, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Flamini, Cazorla, Ramsey, Özil, Sánchez, Walcott.

Strelci: Vardy 13′,89′, Walcott 18′, Sanchez 33′,58′,81′, Giroud 90′.

Zadetkov v tem krogu res ni manjkalo, največ, kar 7, pa jih je padlo na tekmi med Leicesterjem in Arsenalom. V zelo zanimivi tekmi, polni priložnosti je prvi povedel Leicester po golu Vardyja, a je le nekaj minut za tem, po super proti-napadu, udaril Theo Walcott in z zvitim strelom poskrbel za izenačenje. Kalvarijo brez zadetka je nato prekinil tudi Alexis Sanchez, ki je s klasičnim hat-trickom (33′, 58′, 81′) odločil tekmo. V samem finišu tekme je svoj drugi zadetek na tekmi vpisal Vardy, za končnih 2-5 pa je zabil Giroud. Ob porazu “lisic” tako v letošnji sezoni ni več neporaženega moštva. Arsenal se je povzpel na 4., Leicester pa je po porazu padel na 8. mesto.

LIVERPOOL 3:2 ASTON VILLA

Liverpool: Mignolet, Can, Skrtel, Sakho, Clyne, Milner, Lucas, Moreno, Coutinho, Ings, Sturridge.

Aston Villa: Guzan, Hutton, Richards, Lescott, Amavi, Sánchez, Westwood, Gueye, Sinclair, Gestede, Grealish.

Strelci: Milner 2′, Sturridge 59′,67′, Gestede 66′, 71′.

Liverpool je v soboto na svojem Anfieldu pričakal Aston Villo. Tekma je bila pomembna predvsem za Brendana Rodgersa, kateremu je v primeru slabega rezultata grozila odpoved. Irec se je za to tekmo odločil za postavitev s tremi branilci, zaradi poškodbe Bentekeja pa sta v napadu zaigrala Sturridge in Ings. Pri Aston Villi je Tim Sherwood stavil predvsem na novega napadalca Ruddya Gesteda, ki je na Villa Parku prišel kot zamenjava za Bentekeja. Že v drugi minuti pa je udaril James Milner, ki je z lepim strelom v levi kot gola Liverpool povedel v vodstvo, ki se kljub kar nekaj priložnostim obeh ekip do konca polčasa ni spremenilo. V drugem polčasu pa je Liverpoolu vodstvo uspelo povišati, za 2-0 je prvič po poškodbi zadel Sturridge. A veselje domačih ni trajalo dolgo, saj je že čez nekaj minut po napaki domače obrambe mrežo zatresel Gestede. Sturridge je čez dve minuti zadel za 3-1 in nakazal, da bo v tej sezoni še kako nevaren za vrata nasprotnikov. Aston Villa se kljub vsemu ni predala in po lepi akciji je na 3-2 z glavo znižal Gestede in s tem postavil končni rezultat, ki je Rodgersa vsaj za nekaj časa ohranil na klopi Liverpoola.

MANCHESTER UNITED 3:0 SUNDERLAND

Manchester United: de Gea, Valencia, Smalling, Blind, Darmian, Carrick, Schneiderlin, Mata, Rooney, Depay, Martial.

Sunderland: Pantilimon, Jones, O’Shea, Kaboul, van Aanholt, Cattermole, Johnson, M’Vila, Toivonen, Lens, Borini.

Na Old Traffordu sta si nasproti stali ekipi s popolnoma razližnima formama. Na eni strani “rdeči vragi” v zadnjem času igrajo briljantno in spet spominjajo na čase, ko je na trenerski klopi sedel legendarni Sir Alex Ferguson. Na drugi strani pa neprepoznavni Sunderland, ki je letos poleg mestnega tekmeca Newcastla, še edina ekipa brez zmage. Ob pričakovano visoki zmagi domačih, je blestel predvsem Juan Mata, ki je genialni asistenci za gol Depaya dodal še zadetek. Tokrat se med strelce ni vpisal Martial, ki je zadel na prvih treh obračunih za Manchester United, a je kljub temu na igrišču pustil zelo dober vtis in prispeval asistenco.

SOUTHAMPTON 3:1 SWANSEA CITY

Southampton: Stekelenburg, Soares, Fonte, van Dijk, Bertrand, Ward-Prowse, Wanyama, Mané, Davis, Tadic, Pellè.

Swansea City: Fabianski, Naughton, Fernandez, Williams, Taylor, Ki Sung-yueng, Cork, Shelvey, Ayew, Sigurdsson, Gomis.

Strelci: Virgil van Dijk 11′, Tadić 54′, Mane 61′, Sigurdsson 83′.

Southampton je po tesnem porazu v prejšnjem kolu, ko je na domačem igrišču izgubil proti Unitedu, zabeležil novo in sicer drugo zmago v letošnji sezoni. “Svetniki” po izjemno slabem začetku sezone, sedaj vendarle kažejo nekoliko boljše predstave. Tokrat so prav tako na domačem terenu gostili v zadnjem času malce slabši Swansea. Domačini so kar nekoliko presenetljivo “visoko” premagali “Labode” s 3:1. Varovanci Koemana so prvi zadetek na srečanju dosegli v 11. minuti, ko je svoj prvi gol za nov klub dosegel branilec Vigril van Dijk. Southampton je skozi celotno srečanje kazal boljšo igro, gostom pa je v 83. minuti preko Sigurdssona vendarle uspelo malce ublažiti poraz, omenjeni nogometaš je zadel za 3:1.

STOKE CITY 2:1 BOURNEMOUTH

Stoke City: Butland, Johnson, Cameron, Wollscheid, Pieters, Whelan Booked, Adam, Shaqiri, Krkic, Arnautovic, Walters.

AFC Bournemouth: Boruc, Francis, Cook, Distin, Daniels, Ritchie, Surman, Gosling, Pugh, Tomlin, Wilson.

Strelci: Walters 33′, Diouf 84′, Gosling 76′.

Stoke City je v soboto na domačem igrišču iskal prvo zmago v novi sezoni. Ta plan je “Pottersom” tudi uspel saj so z 2:1 premagali Bournemouth. Za domače je v 33. minuti po odličnem preigravanju Arnautovića zadel Walters. Kljub temu, da je bil Stoke v nadaljevanju boljši je gostom preko Goslinga uspelo izenačiti. Le osem minut kasneje pa je Diouf po odlični podaji Johnsona poskrbel za ponovno vodstvo Stoke Cityja. Bournemouth je imel v zaključku srečanja še nekaj priložnosti z izenačenje a se je vseskozi izkazal vratar Butland.

WEST HAM UNITED 2:2 NORWICH CITY

West Ham United: Adrián, Jenkinson, Tomkins, Reid, Cresswell, Noble, Kouyaté, Lanzini, Payet, Moses, Sakho.

Norwich City: Ruddy, Whittaker, Martin, Bassong, Olsson, Dorrans, Tettey, Howson, Hoolahan, Brady, Jerome.

Strelci: Sakho 33′, Kouyate 90′, Brady 9′, Redmond 83′.

West Ham United je po odličnih partijah na gostovanjih ponovno igral na domačem igrišču, kjer pa se ne znajde ravno najbolje.  Norwich je na tej tekmi kar dvakrat vodil, a se “Hammersi” niso dali in v samem zaključku tekme z malce sreče uspeli izenačiti. Zadnji zadetek na tekmi je v 93. minuti dosegel Kouyate, ko je po slabem posredovanju Ruddyja žogo spravil v mrežo. West Ham je po odličnem startu v letošnji sezoni povsem zasluženo na tretjem mestu premierligaške lestvice.

NEWCASTLE UNITED 2:2 CHELSEA

Newcastle United‬: Krul, Janmaat, Mbemba, Coloccini, Mbabu, Sissoko, Anita, Colback, Wijnaldum, Perez, Mitrovic.

‪Chelsea: Begovic, Ivanovic, Cahill, Zouma, Azpilicueta, Fabregas, Matic, Pedro, Oscar, Hazard, Remy.

Strelci: Ayoze 42′, Wijnaldum 60′, Ramires 79′, Willian 87′.

Chelsea v tej sezoni ne najde in ne najde prave forme. Po tem ko so v preteklem krogu “končno” zmagali in sicer prav proti mestnemu rivalu Arsenalu so navijači modrih vendarle upali, na uspešno nadaljevanje sezone. A to upanje ni trajalo dolgo, kajti Chelsea je v soboto ponovno razočaral. Newcastle United, klub ki v letošnji sezoni še ni zmagal je bil tokrat prav blizu prvih treh točk. “The Magpiesi” so tekmo odlično nadzorovali vse do 79. minute, saj so vodili s kar 2:0, nato pa je sledil preobrat Londončanov. Na koncu vendarle z nekaj sreče Chelsea do izenačenja (2:2).

WATFORD 0:1 CRYSTAL PALACE

Watford‬: Gomes; Nyom, Cathcart, Prödl, Anya; Capoue, Watson; Abdi, Deeney, Jurado; Ighalo.

Crystal Palace: Hennessey; Kelly, Dann, Hangeland, Souare; Ledley, Cabaye; Puncheon, Sako, Bolasie; Gayle.

Strelec: Cabaye 71′.

To nedeljo je bil v Premier League na sporedu samo en obračun. Tekma, ki je v tem krogu postregla z najmanj zadetki je bila odločena v 71. minuti, ko je Cabaye uspešno izkoristil nekoliko sporno enajstmetrovko. Crystal Palace se po preteklem krogu drži na 7. mestu prvenstvene lestvice, medtem ko je Watford z devetimi točkami na 13. mestu.

WEST BROMWICH ALBION 2:3 EVERTON

West Brom: Myhill, Olsson, Yacob, Evans, Morrison, Brunt, McClean, Berahino, Fletcher, Dawson, Rondon.

Everton: Howard, Galloway, Jagielka, Mori, Browning, Barry, McCarthy, Barkley, Naismith, Deulofeu, Lukaku.

Strelci: Berahino 41′, Dawson 54′, Lukaku 55′,84′, Kone 75′.

Na zadnji tekmi 7. kroga je bilo moč videti izjemen preobrat Evertona. Tekmo so odlično začeli varovanci Tonyja Pulisa in v 54. minuti zasluženo vodili z 2:0. Le minuto kasneje po prejetem golu Evertona je Lukaku vendarle ulil še nekaj upanja “Karamelam” saj je znižal na 2:1. Everton je do zadnjega sodniškega žvižga prikazal veliko željo do zmage, kar mu je na koncu tudi uspelo. Po dveh zadetkih Lukakuja in enem zadetku Koneja so Liverpoolčani na koncu zasluženo zmagali in se domov vrnili s popolnim izkupičkom.