Pregled 9. kroga v Premier League

“Favoriti (tokrat) brez kiksov”

Vir: mirror
Vir: mirror

Že sam začetek 9. kroga nam je ponudil tekmo, katero je celotna angleška javnost pospremila z največjim pričakovanjem. Za razliko od običajnih derbijev kroga pa tokrat v ospredje nista bili postavljeni obe ekipi, ampak je “šov” ukradel novi trener Liverpoola, Jurgen Klopp. Ta je namreč debitiral na klopi “Redsev”, po tem, ko je med reprezentančnim premorom zamenjal Brendana Rodgersa. Sama tekma pa nam je žal ponudila manj od pričakovanega. Domači so imeli svoje minute predvsem v zaključku prvega polčasa, a se je Mignolet izkazal in z nekaj dobrimi obrambami preprečil veselje igralcev Tottenhama. Na drugi strani velja poudariti strel Origija, ki je šele prvič začel tekmo v Premier ligi, a je njegov zadetek preprečil prečnik. Liverpool je, predvsem v začetku tekme, pokazal nekaj dobre in agresivne igre, a je bolj ali manj jasno, da bo Jurgen Klopp, poleg zdravega igralskega kadra (za tekmo s Tottenhamom je bilo odsotnih kar 7 “prvokategornikov”), potreboval še kar nekaj časa, da sestavi ekipo, ki bo lahko konkurirala za naslov.
Da je glavni kandidat za naslov, pa je spet dokazal Manchester City. “Meščani” so namreč, brez Aguera, Davida Silve in Kompanyja, povsem razbili še Bournemouth, ki je padel s 5-1. Svoj strelski šov je imel Raheem Sterling, ki je prvič v premierligaški karieri dosegel hat-trick, da še ni pozabil dosegati zadetkov, pa je pokazal tudi Wilfried Bony, ki je odlično zamenjal poškodovanega Aguera, v polno je meril dvakrat.

Visoko pa ni slavil samo Manchester City. Druga dva največja pretendenta za naslov, Manchester United in Arsenal sta oba slavila z identičnih 3-0. Prvi je na zahtevnem gostovanju v Liverpoolu proti Evertonu, svojega nasprotnika povsem nadigral, po zadetek so dosegli Schneiderlein, Herrera in Rooney, ki je na gostovanju zabil prvič po neverjetnih 11 mesecih. Tudi Arsenal je, kot smo že prej omenili, prišel do rutinirane zmage na gostovanju pri Watfordu. In če so se “Hornetsi”, v prvem polčasu dobro upirali topničarjem in si pripravili tudi kar nekaj zrelih priložnosti, je četa Arsena Wengerja, v drugem delu, na krilih razigranih Ozila in Sancheza, prišla do povsem zaslužene zmage.

Vir: twitter

Do zmage pa je (končno) prišel tudi Chelsea, na svojem Stamford Bridgu so londonski modri Aston Villo premagali z 2-0. Tako je Jose Mourinho vsaj malo utišal kritike, ki jih je požel po katastrofalnem uvodu v novo sezono. A, da ne bi bili navijači Chelseaja pred nadaljevanjem prvenstva povsem mirni, je poskrbel Eden Hazard. Belgijec, je bil lani izglasovan za najboljšega v ligi letos pa še ni v pravi formi, kar je očitno postalo jasno tudi Mourinhu, saj je Hazardu na sobotni tekmi namenil le slabih 10 minut. Glavni razlog, ki je še dodatno vzpodbudil namigovanja, da na relaciji Hazard-Chelsea ni vse rožnato, pa se je zgodil šele po tekmi, na socialnem omrežju Instagram. Tam je hitronogi Hazard všečkal sliko enega od športnih medijev, ki ga je povezoval z odhodom v Real Madrid in razna ugibanja, ali si Hazard dejansko želi selitev v Španijo so se lahko začela.

Na drugi strani Londona pa Slaven Bilić še kar naprej ohranja West Ham pri vrhu lestvice, tokratnja žrtev “kladiv” pa je bil njihov mestni tekmec Crystal Palace. V enem od tistih pravih, londonskih derbijev, smo videli čisto vse. Od lepih zadetkov, do rdeče kazni pa tudi do enajstmetrovke, ki jo je (spet) uspešno pretvoril Cabaye. In tudi, če je bila zmaga West Hama na papirju zanesljiva (1-3), na igrišču temu ni bilo tako, saj je četa Slavena Bilića dva zmagovita gola zabila v razmaku od 88. do 90. minute. Spet je blestel Dimitri Payet, med strelce pa sta se vpisala ša Jenkinson in Lanzini. Kako suverena je letošnja igra West Ham na gostovanjih, priča tudi podatek, da so v 5 tekmah kar 4-krat zmagali in vpisali samo en neodločen rezultat.

Vir: dnaindia

Da imamo po 9. odigranih krogih le še eno ekipo brez zmage je poskrbel Newcastle, ki je v pravi srhljivki visoko, s 6-2, premagal Norwich. Neverjetne 4 zadetke je zabil Wijnaldum, ki je postal šele prvi igralec “srak” po Alanu Sheararju z več kot 3 zadetki v eni tekmi. Na drugi strani Newcastla pa nič novega. Sunderland, kljub menjavi trenerja še naprej ostaja edina ekipa brez zmage. Tokrat je bil od “črnih mačk” boljši West Bromwich.
Očitno pa se prebuja tudi Stoke City, ki je v zadnji tekmi tega kroga prišel do težko prigarane zmage proti Swanseaju. To je bila za “The Potterse” že druga zaporedna zmaga, s katero so se odlepili od mest, ki vodijo v drugo angleško ligo.

Po devetih odigranih krogih je na prvem mestu Manchester City, kateremu sledita Arsenal in Manchester United. Na mestu, ki vodi v dodatne kvalifikacije za Ligo Prvakov se nahaja West Ham. Liverpool je 10., Chelsea pa se po zmagi nad Aston Villo nahaja na 13. mestu. Če bi se sezona končala danes, bi v ti. Championship izpadli Newcastle, Aston Villa in pa Sunderland.