OSTALE NOVICE

Tretji krog Lige Prvakov

TORKOV TERMIN

Za nami je tudi 3. krog Lige Prvakov. V tistem prvem, torkovem terminu sta moči v najprestižnejšem evropskem tekmovanju merila kluba iz Londona.

Vir: facebook

Pa naj se najprej dotaknemo “Topničarjev”. Varovanci Arsena Wengerja so tako rekoč igrali tekmo, ki je v tem krogu poleg včerajšnje poslastice med Real Madridom in PSG-jem zagotovo spadala med najbolj zvezdniške. Arsenal je moral zmagati, saj so imeli po dveh krogih ničeln izkupiček, medtem ko si je Bayern zmage prav tako želel, da si zagotovijo napredovanje iz skupinskega dela. Že v prvem polčasu omenjene tekme smo spremljali odličen nogomet, z obilo priložnostmi tako na eni, kot na drugi strani. Za “Topničarje” je najlepšo priložnost v prvem polčasu zapravil Walcott, ki je po strelu z glavo resno ogrozil vrata Manuela Neuerja, a se je slednji odlično izkazal. V nadaljevanju srečanja je Arsenal prikazal zelo taktično igro. Giroud je že takoj po vstopu v igro zabil malce sporen, a zelo pomemben zadetek. V samem zaključku tekme pa je bila tekma odločena saj je po izjemnem prodoru Bellerina končni izid 2:0 postavil Ozil. Bayern je sicer imel nekaj priložnosti, a se je vedno izkazal Peter Čech. Skratka, izjemno pomembna zmaga Arsenala, ki se sedaj v skupini F s tremi točkami nahaja na 3. mestu.

Chelsea pa še naprej nadaljuje katastrofalne predstave v Ligi Prvakov, tokrat se je četa Joseja Mourinha odpravila na gostovanje k Dynamo Kyivu. Tekmo so pričakovano bolje začeli modri iz Londona. V prvem polčasu velja omeniti priložnosti Hazarda, ki je po prefinjenem strelu stresel vratnico in Srba Matića, kateri je po izjemnem prodoru za las zgrešil okvir vrat Shovkovskiya. V drugem delu je Chelsea znova zatresel okvir vrat, tokrat s prostega strela. Svoje priložnosti na srečanju je imel tudi Dynamo, a je bil Asmir Begović vedno na pravem mestu. Chelsea se v skupini G s štirimi točkami prav tako nahaja na 3. mestu.

ARSENAL 2:0 BAYERN MUNICH

Začetni enajsterici:
Arsenal: Cech, Bellerin, Koscielny, Mertesacker, Monreal, Cazorla, Coquelin, Sanchez, Ramsey, Ozil, Walcott.

Bayern Munich: Neuer, Boateng, Bernat, Lahm, Alaba, Alcantara, Costa, Alonso, Vidal, Mueller, Lewandowski.

Strelca: Giroud 77′, Oezil 90′.

DYNAMO KYIV 0:0 CHELSEA

Chelsea: Begovic, Zouma, Cahill, Terry, Azpilicueta, Ramires, Matic, Willian, Fabregas, Hazard, Diego Costa.

Dynamo Kyiv: Shovkovskiy, Danilo Silva, Dragovic, Vida, Khacheridi, Yarmolenko, Sydorchuk, Rybalka, Gonzalez, Buyalsky, Kravets.

Strelci: //

SREDIN TERMIN

Včeraj, v sredo je bil na sporedu še drugi del 3. Kroga Lige Prvakov. Tokrat sta v omenjenem tekmovanju igrala kluba iz Manchestra.

“Rdeči vragi” so odšli na gostovanje v mrzlo Rusijo k tamkajšnjemu Moskovskemu CSKA-ju. Varovanci Louisa van Gaala so si vsekakor želeli zmage, saj so imeli po dveh odigranih krogih le polovičen izkupiček. Takšno statistiko so imeli tudi Moskovčani, a Rusi so bili vsekakor zelo zadovoljni s končnim izidom 1-1. Tekmo so nekoliko bolje začeli domači, in že v 15. minuti imeli na voljo enajstmetrovko, ki jo je zakuhal Martial. De Gea je sicer strel z enajstih metrov ubranil, a se je žoga nato srečno odbila do Doumbiaja, ki je le to brez večjih težav spravil v mrežo. United je imel v prvem polčasu le eno omembe vredno priložnost, in sicer, ko je Rooney v kazenskem prostoru nastreljal ruskega vratarja. V nadaljevanju pa so Angleži vendarle prikazali nekoliko boljšo predstavo in v 65. minuti preko Martiala izenačili na 1:1. Po odličnem predložku Valencie se je v kazenskem prostoru najbolje znašel Francoz, ki se je z golom oddolžil za zakuhano enajstmetrovko. Manchester United ima po treh krogih v skupini B štiri točke kar zadostuje za 3. mesto.

Na drugi strani pa je City zopet do zmage prišel v zadnjih trenutkih srečanja. “Meščani” so tokrat na domačem terenu pričakali španskega predstavnika Sevillo. Srečanje so nekoliko boljše začeli varovanci Manuela Pellegrinija in od samega začetka dalje imeli več od igre. Nakar pa je sledila 17. minuta, ko so Španci nevarno zapretili s prostega strela, a se je na srečo Harta žoga odbila od vratnice. V 30. Minuti pa so gostje le povedli, saj je po napaki Cityjeve obrambe zadel Konoplyanka. A to vodstvo ni trajalo prav dolgo ker je City že sedem minut kasneje preko Bonyja s pomočjo manjše sreče izenačil. V nadaljevanju srečanja kakšnih večjih priložnosti ni bilo moč videti. Nato pa je sledila prva minuta sodniškega dodatka, ko je za izjemno pomembne točke Cityja zabil Kevin de Bruyne, ki je z natančnim strelom kronal hiter protinapad “Meščanov”. City se po 3. odigranih krogih s 6 točkami nahaja na 2. Mestu skupine D.

CSKA MOSKVA 1:1 MANCHESTER UNITED

Manchester United: De Gea, Valencia, Smalling, Jones, Rojo, Schweinsteiger, Schneiderlin, Lingard, Herrera, Martial, Rooney.

CSKA Moskva: Akinfeev, Fernandes, Ignashevich, Berezutski, Shchennikov, Wernbloom, Tosic, Dzagoev, Musa, Eremenko, Doumbia.

Strelci: Doumbia 15′; Martial 65′.

MANCHESTER CITY 2:1 SEVILLA

Manchester City: Hart, Zabaleta, Otamendi, Mangala, Sagna, Toure, Fernandinho, Navas, De Bruyne, Sterling, Bony.

Sevilla: Rico Gonzalez, Tremoulinas, Rami, Kolodziejczak, Coke, Krychowiak, Iborra, Banega, Vitolo, Konoplyanka, Gameiro.

Strelci: Rami(o.g.) 37′, Kevin de Bruyne 90′; Konoplyanka 30′.