Nerazvrščeno

Za nami je tudi Liga Evropa

Včeraj, je bilo na sporedu še tisto “drugorazredno” evropsko tekmovanje. Kot ponavadi, sta tudi tokrat moči v Ligi Evropa merila Tottenham in Liverpool.

Vir: dailymail

V zgodnjem terminu, ki se začne ob 19:00 je svojo tekmo na gostovanju pri belgijskemu Anderlechtu igral londonski Tottenham. Varovanci Maurica Pochettina so srečanje začeli odlično, saj so že v 4. minuti s pomočjo manjše sreče preko Eriksena povedli. A to vodstvo ni trajalo prav dolgo, ker so domači le pičlih deset minut kasneje s topovskim strelom Gilleta izenačili. Kljub temu da so bili “Spursi” v celotnem prvem polčasu podjetnejši, pa drugega zadetka niso uspeli doseči. Nakar pa je sledil drugi polčas, v katerem so bili Angleži sila neprepoznavni. Bleda igra Tottenhama je posledično dala večji zagon Belgijcem, ki so v 75. minuti preko Chuka odločili srečanje.
“Spursi” se po treh odigranih krogih s štirimi točkami nahajajo na 2. mestu skupine J.

“Redsi” pa so v poznejšem terminu, ob 21:00, na domačem Anfieldu gostili ruski Rubin Kazan. To je bila sicer prva tekma, ki jo je sloviti nemški trener Jurgen Klopp vodil na domačem terenu. Četa Jurgena Kloppa je imela že od samega začetka več od igre. Kljub odločnemu pritisku domačih, pa je gostom v 15. minuti uspelo povesti. Po hitrem protinapadu je Kuzmin z lepo globinsko podajo zaposlil Devića, ki je s prefinjenim strelom žogo spravil v gol domačih. Liverpoolčani so po prejetem zadetku postali še napadalnejši in v 37. minuti se jim je to tudi obrestovalo. Za zasluženo izenačenje je poskrbel Emre Can. Omeniti je potrebno še to, da so Rusi od 36. minute dalje igrali z igralcem manj, saj je Kuzmin prejel rdeči karton. V nandaljevanju srečanja smo spremljali zelo podoben nogomet kot v prvem polčasu. Liverpool je vseskozi napadal in najbljižje drugemu zadetku bil v 80. minuti, ko je povratnik po poškodbi Christian Benteke stresel vratnico. “Redsi” se po 3. krogih Lige Evropa nahajajo na 2. mestu skupine B.
Kot zanimivost je potrebno omeniti še to, da so Liverpoolčani prvič v zgodovini evropskih tekmovanj 3 tekme zapored remizirali. In to še ni vse, vse tri tekme so se končale z identičnim izidom, 1:1.

ANDERLECHT 2:1 TOTTENHAM

Začetna enajsterica Tottenhama:
TOT: Lloris, Alderweireld, Vertonghen, Trippier, Davies, Lamela, Dier, Townsend, Dembele, Eriksen, Njie.

Strelci: Gillet 13′, Chuka 75′; Eriksen 4′.

LIVERPOOL 1:1 RUBIN KAZAN

Začetna enajsterica Liverpoola:
LFC: Mignolet, Clyne, Moreno, Sakho, Škrtel, Milner, Allen, Can, Lallana, Coutinho, Origi.

Strelca: Can 37′; Dević 15′.