TOTTENHAM

Tottenham poražen na domačem igrišču

Tottenham je na domačem igrišču gostil drugouvrščeno ekipo nemške Bundeslige ter izgubil na prvi tekmi osmine finala Lige Prvakov.

Lanski finalisti Lige Prvakov so bili v nevarnosti že v 2. minuti, ko je posojeni nogometaš Manchester Cityja Angelino sprožil odbitek proti vratom Huga Llorisa, ki se je izkazal s sijajno obrambo. Le nekaj minut kasneje je imel podobno priložnost Steven Bergwijn za Spurse, a je gostujoči vratar Peter Gulacsi prebral njegovo namero ter obranil njegov strel. Timo Werner se je v 36. minuti znašel v dobri priložnosti, a hitro sprožil po sredini gola, zato ga je Lloris lahko zaustavil z novo obrambo.

Na začetku drugega polčasa se je zopet izkazal Peter Gulacsi, ki je zaustavil poizkus Lucasa Moure in vse je kazalo, da bosta glavni zvezdi večera oba vratarja. V 56. minuti pa je prekršek za enajstmetrovko naredil Ben Davies ter prejel rumeni karton. Najstrožjo kazen je uspešno izvedel Timo Werner in se že četrtič v letošnji sezoni Lige Prvakov vpisal med strelce. Do konca tekme sta se je še enkrat izkazal Hugo Lloris, ki je obranil strel Patricka Schicka ter dvakrat Peter Gulacsi, ki je zaustavil Giovanija Lo Celsa ter Erika Lamelo in svoji ekipi zagotovil zmago v gosteh z 0:1. Spurse sedaj čaka težka naloga v sredini marca, ko gostujejo na Red Bull Areni v Nemčiji. Če želijo napredovati morajo zmagati z dvema goloma razlike ali v zmagi zabiti vsak dva gola.