PREMIER LEAGUE

Manchester City se je utrdil na drugem mestu

Na zadnji tekmi 26. kroga Premier lige je West Ham United gostoval na Etihadu in izgubil z 2:0.

Manchester City je totalno nadigral West Ham United, ki ni imel niti enega strela v okvir vrat, Sinje modri pa so prevladovali v vsakem aspektu nogometne igre na prestavljenem obračunu 26. kroga Premier lige. Že v startu tekme sta imela Gabriel Jesus ter Sergio Aguero manjši priložnosti, West Ham pa je prvič do priložnosti prišel v 15. minuti, a sprožili so mimo vrat. Nekaj minut kasneje je v gostujočem kazenskem prostoru padel Aguero, a Friend ni dosodil enajstmetrovke. V 30. minuti je do Manchester City v vodstvo po podaji s kota Kevina De Bruyneja popeljal Rodri, ki je s precejšne razdalje natančno z glavo meril ob desni vratnici. Proti koncu polčasa je imel lepo priložnost še David Silva, a zgrešil okvir vrat Lukasza Fabianskega.

Drugi polčas je z lepo priložnostjo odprl branilec Cityja Kyle Walker, čigar strel so dobro blokirali gostujoči branilci. Po dobri uri igre je City podvojil vodstvo z odlično ekipno akcijo, ki jo je z zadetkom kronal Kevin De Bruyne. Kmalu po zadetku je zopet v gostujočem kazenskem prostoru padel še David Silva, a kljub protestu domačih nogometašev se je igra nadaljevala brez najstrožje kazni. Blizu zadetka je bil tudi Gabriel Jesus, ki ni uspel izkoristi prekrasne podaje v kazenski prostor, njegov strel je obranil Lukasz Fabianski in tekma se je končala z zmago Manchester Cityja z 2:0, ki ima sedaj štiri točke prednosti pred tretjeuvrščenim Leicester Cityjem, medtem ko West Ham še vedno tiči v coni izpada.