LIVERPOOL

Končana je prva polfinalna tekma Lige Evropa med Villarrealom in Liverpoolom. V prvem polčasu sta obe ekipi nanizali dokaj malo omembe vrednih priložnosti. Gostje so najlepšo priložnost prvega dela zapravili že kaj kmalu po začetnem žvižgu Skomine, a se je po strelu Allena domači čuvaj mreže dobro izkazal. “Rumene podmornice” pa so bile najbližje zadetku slabih pet minut pred koncem prvega polčasa, ko je strel nekdanjega napadalca Tottenhama Soldada za las zletel mimo leve vratnice Liverpoolovega gola. Nato pa je sledil drugi polčas, ki so ga odlično odprli domači, saj so že v prvi minuti nadaljevanja stresli vratnico. Slabih petnajst minut za tem pa so okvir vrat zatresli tudi Liverpoolčani. Firmino je namreč po podaji Milnerja močno in natančno streljal, a je domači vratar s pomočjo vratnice svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Za tem sta sledili še dve lepi priložnosti na vsaki strani. Najprej se je po strelu Bakambuja odlično izkazal Mignolet. Le dobro minuto za tem, pa so imeli novo priložnost tudi “Redsi”, Moreno je namreč sam stekel proti Asenju, a je žogo ustrelil čez gol. Ko smo že vsi mislili, da se bo tekma zaključila z začetnim izidom 0:0, pa so za presenečenje večera poskrbeli nogometaši Villarreala. V drugi minuti sodniškega dodatka je namreč po hitrem protinapadu Denis Suarez lepo zaposlil Adriana Lopeza, ki pa je brez večjih težav žogo spravil za hrbet Mignoleta.

Villarreal 1:0 Liverpool

Začetni enajsterici:
Villarreal: Asenjo; Mario, Bailly, Victor Ruiz, J. Costa; Dos Santos, Pina, Bruno (c), Denis Suarez; Soldado, Bakambu.

Liverpool: Mignolet; Clyne, Touré, Lovren, Alberto Moreno; Allen, Lucas, Milner (c); Lallana, Coutinho, Firmino.

Strelec: Lopez 92′.