LIVERPOOL

Končana je tudi povratna tekma četrtine finala Lige Evropa med Liverpoolom in Borussio Dortmund. Na kultnem Anfieldu so navijači danes vsekakor spremljali fantastičen dvoboj, ki je postregel s kar sedmimi zadetki. Po zadnjem sodniškem žvižgu so se napredovanja v polfinale že prej omenjenega tekmovanja veselili Angleži.

vir: LFC twitter

Današnji obračun so bolje odprli gostje iz Nemčije, saj so že v 9. minuti vodili z 0:2. Za varovance Thomasa Tuchla sta zadela Mkhitaryan in Aubameyang. Domači, pa so v prvem polčasu delovali povsem brezidejno in si kakšnih omembe vrednih priložnosti niso uspeli ustvariti.
Nato pa je sledil drugi polčas, v katerem so že tri minute po začetnem žvižgu glavnega delilca pravice “Redsi” preko Origija znižali rezultat na 1:2. Zadetek je domačim vsekakor vlil dodatnega upanja in motivacije, a navkljub temu so gostje kaj kmalu pokazali zobe in slabih petnajst minut kasneje povišali prednost na 1:3. Po odlični globinski podaji Hummelsa je zadel Marco Reus. A varovanci Jurgena Kloppa se še naprej niso dali in v nadaljevanju tekme na podlagi trde borbe dosegli še tri zadetke. Najprej, je v 66. minuti rezultat na 2:3 znižal Coutinho, ki je z roba kazenskega prostora z izjemno natačnim strelom premagal gostujočega čuvaja mreže. Dobrih deset minut za tem je po asistenci Coutinha z glavo zadel centralni branilec Sakho in rezultat postavil na 3:3. Nato pa se je začelo trepetanje tako enih kot tudi drugih navijačev, ki so skozi celotno srečanje prikazali izjemno vzdušje. Za slavje domačih privržencev je v prvi minuti sodniškega dodatka po podaji Milnerja odločilen gol dosegel še drugi Liverpoolov steber obrambe Dejan Lovren in poskrbel za popoln preobrat (4:3). Po doseženem zadetku Hrvata so imeli gostje v zadnjih sekundah srečanja na voljo še prosti strel, a je žoga po strelu Guendogana zletela mimo vrat. Skupni rezultat obeh tekem je bil na koncu 5:4, kar pomeni, da se napredovanja veselijo Liverpoolčani.

Začetni enajsterici:
Liverpool: Mingolet, Clyne, Sakho, Lovren, Moreno, Can, Milner, Lallana, Firmino, Coutinho, Origi.

Borussia Dortmnud: Weidenfeller, Piszczek, Sokratis, Hummels, Schmelzer, Weigl, Castro, Kagawa, Reus, Aubameyang, Mkhitaryan.

Strelci: Mkhitaryan 5′, Aubameyang 9′, Reus 57′; Origi 48′, Coutinho 66′, Sakho 78′, Lovren 90′.