MANCHESTER UNITED OSTALI KLUBI

Končana je povratna tekma četrtine finala najstarejšega klubskega tekmovanja na svetu. Na Boleyn Groundu sta se namreč nocoj pomerila domači West Ham United in Manchester United. V naslednji krog s skupnim izidom 2:3 napredujejo “Rdeči vragi”.

vir: MU twitter

Prva tekma, ki je bila sicer na sporedu že mesec dni nazaj, se je v Manchestru končala z neodločenim rezultatom 1:1. Današnji obračun pa se je z obeh strani začel nekoliko bolj previdno. V prvem polčasu sta si obe ekipi pripravili kar nekaj lepih priložnosti, a zadetka navkljub temu ni bilo. Kasneje, v drugem delu so “Rdeči vragi” vendarle prevzeli pobudo in slabih deset minut po začetnem žvižgu glavnega delilca pravice preko mladega Rashforda tudi povedli. Odličen gol, ki ga je dosegel slednji si lahko ogledate spodaj v videoposnetku. Kaj kmalu po prvem zadetku na srečanju so ponovno slavili gostujoči navijači. Na 0:2 je namreč v 67. minuti povišal Fellaini. Po zaostanku z dvema goloma pa so svoje pokazali tudi “Hammersi”, ki so v 79. minuti preko Tomkinsa znižali rezultat na 1:2. Po znižanju so varovanci Slavena Bilića dobili krila in kasneje zadeli še enkrat, a na srečo gostov, tokrat iz prepovedanega položaja. Veliko zaslug za to, da je ostalo pri rezultatu 1:2 pa gre zagotovo tudi gostujočemu čuvaju mreže, ki je kar nekajkrat odlično posredoval. Tekma se je po zadnjem sodniškem žvižgu končala z rezultatom 1:2, kar pomeni, da na Wembley potujejo varovanci Louisa van Gaala.

Začetni enajsterici:

West Ham United: Randolph, Creswell, Tomkins, Ogbonna, Antonio, Noble, Kouyate, Lanzini, Payet, Valencia, Carroll.

‪Manchester United‬: De Gea, Fosu-Mensah, Smalling, Blind, Rojo, Carrick, Fellaini, Lingard, Martial, Rashford.

Strelci: Tomkins 79′; Rashford 54′, Fellaini 67′.