MANCHESTER CITY

vir: UCL twitter

Po nekaj letih brez premora bodo tudi Angleži letos (končno) imeli svojega predstavnika v polfinalu Lige Prvakov. Za to so poskrbeli igralci Manchester Cityja, ki so na povratni tekmi proti pariškemu PSG-ju prikazali srčno in pogumno predstavo in tako zasluženo prišli do napredovanja.

Prva tekma se je v Parizu pred tednom dni končala z 2:2 in pričakovati je bilo, da bo PSG od prve minute krenil na polno brez taktiziranja, a se sam začetek definitivno ni začel po pričakovanjih. Parižani, kljub nekaterim polpriložnostim, niso bili posebej nevarni. Cityjeva strnjena vezna linija je delovala odlično in zvezdnikom gostujoče ekipe ni pustila dihati. V 30. minuti tekme si je obramba Parižanov dopustila veliko napako, Aguero je krenil sam proti golu, Argentinca pa je na nedovoljen način ustavil Trapp, ki je ob zakrivljeni enajstmetrovki prejel še rumeni karton. Aguero je sam pristopil k beli točki, a bil premalo natančen. Polčas se je tako končal z začetnim izzidom, kar je napovedovalo razburljivo nadaljevanje.

Četa Laurenta Blanca je v drugi polčas krenila bistveno odločneje. Že v samem začetku je Ibrahimovic nevarno zapretil s prostega strela, odlično je posredoval Hart. PSG je nato celo prišel do začetka, a iz prepovedanega položaja. V drugem delu drugega polčasa je City, tako kot v prvem, prevzel vajeti igre. Kevin De Bruyne je v 76. minuti prikazal trenutek magije in z zvitim strelom izven kazenskega prostora premagal gostujočega vratarja Trappa. V zadnjih 10 minutah je PSG znova pritisnil, a več kot jalovih napadov ni zmogel.

Manchester City tako tudi malce presenetljivo potuje v polfinale Lige Prvakov in je le še eno stopničko oddaljen od velikega finala, ki bo odigran maja na San Siru.