LIVERPOOL

Liverpool zapravil prednost

Liverpool je v podaljšku že prišel do željene prednosti, a na koncu celo izgubil tekmo in izpadel iz Lige Prvakov.

Liverpool je na Anfieldu potreboval zmago z dvema zadetkoma prednosti, da bi se uvrstil v četrtfinale Lige Prvakov. Od prve minute so bili Redsi boljši nasprotnik in neusmiljeno napadali vrata Jana Oblaka, ki je bil na koncu eden izmed herojev Atletica. Liverpool je potreboval 43. minut, da je prišel do prvega zadetka. Podajo Alexa Oxlade-Chemberlaina je z glavo v zadetek pretvoril Giorginio Wijnaldum in Redsi so na odmor odšli s prednostjo. V drugem polčasu se je nadaljeval enosmerni promet proti vratom gostov, a Liverpool ni uspel zadeti. V izdihljajih rednega dela je Saul zadel za goste, a bil v prepovedanem položaju.

Sledili so podaljški, katere je fantastično odprl Liverpool in prek Roberta Firmina prišel do željene prednosti z 2:0. A veselje je trajalo le nekaj minut, saj si je vratar domačih, Adrian, privoščil hudo napako in Atletico je znižal na 2:1. Strelec pa rezervist Marcos Llorente. S tem rezultatom bi v četrtfinale potoval Atletico. Po prejetem golu je igra Liverpoola razpadla in ob koncu prvega podaljška so gostje izenačili na 2:2, strelec pa znova Llorente. V zadnji minuti podaljška pa je za preobrat poskrbel še en rezervist Atletica, Alvaro Morata, in zapečatil usodo Liverpoola in postavil končni izid 2:3 za Atletico. Na tekmi je s kar desetimi obrambami blestel Jan Oblak, ki je eden najzaslužnejših, da si Liverpool ni odločilne prednosti priigral že po rednem delu.