MANCHESTER CITY OSTALI KLUBI

Watford in Manchester City deklasirala nasprotnike

Tako Watford, kot tudi Manchester City sta popolnoma nadigrala nasprotnike in več kot zasluženo osvojila tri točke.

Nogometaši Watforda so pred to tekmo zasedali 19. mesto s točko zaostanka pred Bournemouthom in dvema točkama za Aston Villo. Mrežo domačinov je v 42. minuti načel Abdoulaye Doucoure ter postavil rezultat polčasa, 0:1. Po dobri uri igre je zadel kapetan gostov Troy Deeney po podaji Doucoureja, v 92. minuti pa zadnji žebelj v krsto Bournemoutha, ki se je poskušal in poskušal, a žal ni šlo, zabil Roberto Pereyra. Watford je osvojil kar 13 od zadnjih 15 možnih točk v Premier ligi. Remizirali so s Sheffield Unitedom ter poleg Bournemoutha premagali še Wolverhampton, Aston Villo in Manchester United. Odlična forma varovancev Nigela Pearsona.

Na drugi tekmi je Manchester City s kar 1:6 razbil oslabljeno Aston Villo. Že prvi polčas se je končal s 0:4, ko so za goste zadeli dvakrat Alžirec Riyad Mahrez, Argentinec Sergio Aguero in v izteklajih polčasa Brazilec Gabriel Jesus. Prevlada Sinje modrih se je nadaljevala tudi v drugem polčasu, ko je še dvakrat zadel Aguero in dopolnil svoj hat-trick. Tako je z že 12. hat-trickom prehitel Alana Shearerja na večni lestvici Premier lige in na lestvici najboljših strelcev, ki ne prihajajo iz Anglije prehitel Thierryja Henryja. V Premier ligi je zabil že 177 zadetkov, Henry jih ima na računu 175. Tolažilni zadetek za domače je v sodnikovem podaljšku z enajstmetrovke zabil Anwar El Ghazi. Aston Villa je padla na 18. mesto, City pa skočil na 2. z 14 točkami zaostanka in tekmo več kot vodilni Liverpool.

[Skupno: 2 Povprečje: 5]