OSTALE NOVICE

Zadnji krog skupinskega dela UCL

TORKOV TERMIN

Naj se za začetek dotaknemo varovancev Louisa van Gaala. “Rdeči vragi” so v Nemčijo zagotovo odšli  s samo enim ciljem, zmago! United je pred včerajšnjim obračunom zasedal drugo mesto na lestvici, ampak v tej skupini ni bilo še nič odločenega, saj so bile vodilne 3 ekipe le eno točko narazen. Samo tekmo so bolje odprli domačini, ki so že kmalu po sodnikovem žvižgu zapravili sijajno priložnost za vodstvo.  Kmalu za tem pa je Manchester s protinapada preko Martiala povedel. A domači se niso dali in le tri minute za tem izenačili ter kasneje pred koncem prvega polčasa povedli. Wolfsburg je vodstvo uspel zadržati vse do 82. minute, ko je Guilavogui žogo nesrečno spravil v svojo mrežo.  Napaka v obrambi pa domačine ni potrla, Naldo je le 2 minuti za tem postavil končni izid 3:2. Manchester United torej po včerajšnjem porazu ostaja brez 1/8 finala Lige Prvakov.

263D468D00000578-0-Wilfried_Bony_says_Manchester_City_can_still_retain_the_Premier_-a-9_1425291748159

Manchester City je bil že pred včerajšnjo tekmo uvrščen v 1/8 finala Lige Prvakova, a vendarle so si varovanci Manuela Pellegriniji zmage še kako želeli, saj bi jim prvo mesto v skupini v naslednji fazi tekmovanja prineslo na papirju lažjega nasprotnika. “Meščani” so obračun proti Borussiji Moenchengladbach začeli odlično in že v 16. minuti preko Silve povedli. Kljub dobri predstavi domačinov, pa to vodstvo ni trajalo dolgo, saj so Nemci že tri minute kasneje izenačili in pred koncem prvega dela celo povedli. Kasneje, v drugem polčasu se je premoč domačih na igrišču še stopnjevala in ob zaključku srečanja so v pičlih petih minutah zabili kar tri zadetke. Eden izmed glavnih junakov srečanja je bil zagotovo rezervist Bony, ki je prispeval dve asistenci in zadetek. Manchester City je po včerajšnji zmagi posledično zasedel prvo mesto v skupini D.

WOLFSBURG 3:2 MANCHESTER UNITED
Strelci: Naldo 13′ & 84′, Vieirinha 29′; Martial 10′, Guilavogui 82′.

MANCHESTER CITY 4:2 BORUSSIA MOENCHENGLADBACH
Strelci: Silva 16′, Sterling 80′ & 82′, Bony 85′; Korb 19′, Raffael 43′.

SREDIN TERMIN

Arsenal je bil pred zadnjo tekmo skupinskega dela v bistveno slabšem položaju kot Chelsea, za uvrstitev na drugo mesto v svoji skupini je v vročih Atenah potreboval zmago z dvema goloma razlike. Topničarji so slabo krenili v tekmo in si v otvoritvi tekme niso pripravili omembe vrednih priložnosti, bolj nevarni so bili domači. V zaključku prvega polčasa pa je Arsenal le stopil na plin. Flamini je po lepi podaji Campbella stresel prečko, le nekaj minut za tem pa je po kombinaciji Ozila in Monreala v polno meril Giroud. Četa Arsena Wengerja je tako v drugi polčas vstopila v bistveno ugodnejšem položaju, ki se je še izboljšal v 49. minuti, ko je po novi podaji Campbella spet zabil Giroud. Francoz je v 67. minuti postavil še piko na i svoji izjemni predstavi in napredovanju Arsenala, ko je bil za klasični hat-trick uspešen iz bele točke.

Chelsea v domačem prvenstvu ne najde prave forme, je pa zato uspešnejši v Ligi Prvakov. Varovanci Joseja Mourinha so pred današnjo tekmo zasedali prvo mesto v skupini G in bili glavni favoriti za uvrstitev na prvo mesto. Kljub temu, da so imeli gostje večjo posest žoge in si na sami tekmi uspeli pripraviti več priložnsti, pa le teh niso znali izkoristiti. V 12. minuti so domači s pomočjo Portovega branilca povedli. Kasneje, v 18 minuti pa je za novo nevšečnost poskrbel Costa, ki je kljub temu, da žoge ni mogel ujeti odrinil Casilliasa, a na srečo domačih kazni ni dobil. Porto je čez celotno srečanje kar nekajkrat ogrozil vrata Chelsea, vendar pravega učinka ni bilo. Londončani so v 80. minuti preko Williana, ki je zabil za 2:0, poskrbeli za novo zmago v evropskem tekmovanju in tako vsaj malce ublažili slabe predstave v domačem prvenstvu.

OLYMPIACOS 0:3 ARSENAL
Strelci: Giroud 29′ &  49′ & 67′.

CHELSEA 2:0 PORTO
Strelci: Marcano(o.g.) 12′, Willian 80′.