ARSENAL

Arsenal 0:2 Barcelona

vir: twitter

Končana je prva tekma med Arsenalom in Barcelono. Že prvi polčas je postregel z obilo zanimivih trenutkov, navkljub temu pa zadetkov nismo videli. Domačinom bi lahko pripisali kar nekoliko boljšo igro po koncu prvega dela, Katalonci namreč v prvih 45. minutah niso niti enkrat ustrelili v okvir vrat nasprotnika. Varovanci Arsena Wengerja so najlepšo priložnost zapravili v 22. minuti, ko se je po strelu Oxlade-Chamberlaina dobro izkazal gostujoči čuvaj mreže.  Barcelona pa je bila najbližje zadetku v sami končnici prvega dela, a je bil Luis Suarez premalo natančen. Nakar pa je sledil drugi polčas, katerega so nekoliko boljše odprli gostje, navkljub temu, pa so imeli kasneje Londončani ponovno nekoliko zrelejše priložnosti. Vse do 71. minute je bilo iz igre obeh ekip nekoliko bolj razvidno, da so le domači bližje uvodnemu zadetku. Nakar pa je po zapravljeni žogi “Topničarjev” sledil hiter protinapad Barcelone, preko katerega so tudi zadeli. Po podaji Neymarja, je za 0:1 poskrbel Leo Messi. Le dobrih deset minut kasneje je argentinski napadalec ponovno zadel, tokrat z enajstmetrovke. Kljub končni zmagi gostov, je potrebno omeniti, da je imel tud Arsenal kar nekaj lepih priložnosti, še najbližje golu so bili v 60. minuti, ko je Giroud streljal z glavo, a se je Ter Stegen odlično izkazal.

Začetni enajsterici:
Arsenal: Cech, Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Coquelin, Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Ozil, Alexis, Giroud.

Barcelona: Ter Stegen, Alves, Piqe, Mascherano, Alba, Rakitić, Busquets, Iniesta, Suarez, Messi, Neymar.

Strelci: Messi 71′, 84′.