MANCHESTER CITY

Dynamo Kyiv 1:3 Manchester City

vir: twitter

Gostje so se že kaj kmalu po začetku srečanja prevzeli pobudo na igrišču. Kljub boljši posesti domačinov pa je več od igre kazal Manchester City, kar pričajo tudi ostali statistični podatki. “Meščani” iz Anglije, so v vodstvo prešli v 15. minuti ko je po podaji izkušenega reprezentanta Slonokoščene obale Yaya Toureja zadel v zadnjem času zelo vroči Sergio Aguero. Slabih pet minut pred koncem prvega dela pa so varovanci Manuela Pellegrinija prednost še povečali in posledično še dodatno otežili položaj Dynamu iz Kijeva. Za 0:2 je po podaji Sterlinga zadel Španec David Silva. V drugem polčasu je prodorneje začel Dynamo Kyiv  in kasneje v 59. minuti preko Buyalskyja vendarle poskrbel za znižanje izida. A nato, so ponovno udarili gostje, saj so v samem zaključku srečanja preko Toureja dosegli tretji zadetek in praktično že odločili tekmeca, ki bo napredoval v naslednji krog tekmovanja.

Začetni enajsterici:
Dynamo Kyiv: Shovkovskiy, Silva, Dragovic, Vida, Khacheridi, Yarmolenko, Rybalka, Garmash, Gonzalez, Buyalsky, Teodorczyk.

Manchester City: Hart, Sagna, Kompany, Otamendi, Clichy, Fernando, Fernandinho, Sterling, Toure, Silva, Aguero.

Strelci: Buyalsky 59′; Aguero 15′, Silva 40′, Toure 90′.