PREMIER LEAGUE

Arsenal iz Burnleyja z točko, Tottenham ugnal Manchester City

Arsenal in Burnley remizirala, Tottenham doma premagal Manchester City.

Arsenal je proti Burnleyju le remiziral in nanizal že četrti zaporedni remi, skupno že trinajsti. Arsenal ima v letošnji sezoni le šest zmag, manj jih imata le zadnje uvrščena Watford (5) in Norwich City (4). Obe ekipi sta imeli po nekaj dobril priložnosti, še posebej Pierre-Emerick Aubameyang in Jay Rodriguez. Slednji je v 79. minuti zadel prečko. Sledila je delitev točk in Arsenal in Burnley zasedata 10. oz. 11. mesto, oba s po 31 točkami.

Manchester City je prvi polčas nadigral Tottenham, ki ni niti enkrat sprožil proti vratom gostov, ki so v 40. minuti zapravili enajstmetrovko. V drugem polčasu so ostali z igralcem manj, saj je v 60. minuti pordečel Oleksandr Zinchenko. Le tri minute kasneje je mrežo Manchester Cityja načel debitant v dresu Spursov Steven Bergwijn. Osem minut kasneje je zadel še Heung-Min Son in postavil končni rezultat 2:0 za Tottenham. Gostje niso iskoristili svojih priložnosti tako kot domači, razmerje strelov je bilo kar 3:18 v korist Manchester Cityja. Slednji sedaj za vodilnim Liverpoolom zaostajajo že 22 točk.