ARSENAL MANCHESTER UNITED OSTALI KLUBI

Arsenal po podaljških izpadel iz Lige Europa

Manchester United in Wolverhampton napredovala, Arsenal razočaral na domačem igrišču.

Wolverhampton je branil prednost štirih zadetkov z domače zmage nad Espanyolom, zato je Špance čakala skoraj nemogoča misija. Domačini so dobro odprli tekmo in povedli že v 16. minuti prek Jonathana Callerija, a je hitro sledil odgovor Volkov, za katere je zadel Adama Traore. Po slabi uri igre je Calleri zadel še drugič in vrnil upanje domačim navijačem, a Espanyolu je zmanjkovalo časa. Vse dvome o napredovanju je v 79. minuti razblinil Matt Doherty, ki je izenačil na 2:2. V sodnikovem podaljšku je za tolažilno zmago svoj hat-trick dopolnil Calleri. Espanyol je zmagal s 3:2, a Wolverampton napredujo v osmino finala s skupnim rezultatom 3:6.

Arsenal je že v prvem polčasu zatresel mrežo Olympiakosa, a je bil strelec Alexandre Lacazette v prepovedanem položaju. Drugi polčas so bolje odprli gostje iz Grčije in po kotu prišli do vodstva z 0:1. Na pravem mestu je bil Pape Abou Cisse in z glavo premagal Bernda Lena. Slednji se je izkazal le nekaj minut kasneje in preprečil, da bi Topničarji zapadli v še večji zaostanek. Arsenal ni izkoristil priložnosti Pepeja in Lacazetta, ostalo je pri 0:1 in sledili so podaljški. V 113. minuti tekme smo videli pravo mojstrovino Pierra-Emericka Aubameyanga, ki je predložek spremenil v pravi evrogol. V zadnji minuti podaljška so gostje šokirali Emirates in zadeli za 1:2. Zadel je Youseff El Arabi in Olympiakos popeljal v osmino finala na račun golov v gosteh.

Manchester United je v Belgiji le remiziral z Bruggom, zato so se igralci čutili dolžni odkupiti navijačem. Brugge je že v 23. minuti ostal brez Simona Delija, ki je prejel rdeč karton. To so s pridom iskoristili domači nogometaši in že v prvem polčasu prišli do visoke prednosti 3:0. Za Rdeče vrage je znova zadel novinec Bruno Fernandes z najstrožje kazni, Scott McTominay in napadalec Odion Ighalo, ki je zabil debitantski zadetek v majici Uniteda. Drugi polčas je bila igra pod popolnim nadzorom domačih, Brugge ni prišel niti do omembe vredne priložnosti, Manchester United pa je v zaključki tekme prek Freda, ki je dvakrat zatresel mrežo Belgijcev postavil končni izid 5:0 in Rdeči vragi napredujejo s skupnim rezultatom 6:1.