PREMIER LEAGUE

Chelsea in Manchester United uspešna

Chelsea je visoko premagal Everton, Manchester United pa še tretjič letos premagal Manchester City.

Everton je bil na gostovanju na Stamford Bridgu brez kakršnih koli možnosti. Varovanci Franka Lamparda so četo Carla Ancelottija razbili z visokih 4:0 in se obdržali na četrtem mestu premierligaške lestvice. Dobrih 40 tisoč navijačev je spremljalo skorajda enosmeren promet proti vratom Jordana Pickforda, Chelsea je zabeležil kar enajst strelov v okvir gostujočih vrat, medtem ko so nogometaši Evertona le enkrat ciljali natančno proti vratom domačih in posledično ostali brez zadetka. Prejeli so jih kar štiri. Že v prvem polčasu sta bila natančna Mason Mount in Pedro, v drugem pa za piko na i po enega dodala Olivier Giroud in Willian.

Na drugi tekmi se je v Manchestru odvijal mestni derbi med Unitedom in Cityjem. Na Old Traffordu je bilo pričakovati trdo tekmo, ekipi sta bili v vseh aspektih igre izenačeni, le posest žoge je bila krepko na strani Manchester Cityja. Kljub temu je United prišel do zadetka po pol ure igre, ko je lep predložek Bruna Fernandesa izkoristil Anthony Martial. Na začetku drugega polčasa je City izenačil, a je bil Sergio Aguero v prepovedanem položaju. Do konca tekme je United zanesljivo držal prednost in v izdihljajih srečanja še potrdil zmago. Za 2:0 je z razdalje v prazno mrežo zadel Scott McTominay.