CHELSEA

Chelsea nemočen proti Bayernu

Bavarski velikan je na Stamford Bridgu nadigral domačine in naredil velik korak proti uvrstitvi v četrtfinale Lige Prvakov.

V prve dobre pol ure igre so do resnih priložnosti le nogometaši Bayerna. Prvi je zapretil Kingsley Coman, a je njegov strel zletel mimo vrat. Po strelu Roberta Lewandowskega se je s sijajno obrambo izkazal domači vratar Willy Caballero, slednjega je nekoliko kasneje rešil okvir vrat, ko je Thomas Muller z glavo nastreljal prečko. V izdihljajih prvega polčasa je prvo resno priložnost zabeležil tudi Chelsea. Marcos Alonso je s pravo raketo prebudil Manuela Neuerja, ki je fantastično obranil močan strel.

Kmalu po začetku drugega polčasa so gostje povedli. Po lepi akciji je Robert Lewandowski podal mimo vratarja domačih in Serge Gnabry je brez težav zadel v prazno mrežo. Podobna zgodba je sledila le nekaj minut kasneje, ko je znova Lewandowski lepo našel Gnabryja, ki mu ni bilo težko premagati Caballera z majhne razdalje. V 76. minuti je branilec Alphonso Davies opravil levji delež posla, ko je s sijajnim prodorom ustvaril veliko prosotra za Roberta Lewandowskega in Poljak je žogo poslal v nebranjeno mrežo. V 82. minuti je v gostujočem kazenskem prostoru padel Tammy Abraham, a Chelsea ni dobil enajstmetrovke. Takoj zatem je Marcos Alonso grdo podrl nasprotnika in si prislužil rumeni karton, ki ga je po posredovanju VAR-a sodnik Turpin spremenil v rdečega. Tekma se je končala z rezultatom 3:0 za Bayern in Chelsea čaka peklenska naloga na Allianz Areni, če želijo sanjati o preobratu.