MANCHESTER CITY MANCHESTER UNITED

Derbi tokrat pripadel “Rdečim vragom”

vir: Premier League twitter

Končan je derbi 31. kroga angleške Premier lige. Na Etihad stadionu sta se namreč med seboj pomerila domači Manchester City in njihov mestni tekmec Manchester United. V prvem polčasu smo bolj kot ne spremljali izenačeno predstavo z obeh strani. Obe ekipi sta si namreč pripravili bore malo priložnosti. “Rdeči vragi” pa so eno uspeli tudi izkoristiti, po lepi podaji Mate je namreč goste v vodstvo popeljal mladi Rashford, ki je v zadnjem času vsekakor v izjemni formi. Prvi del je zaznamovala še ena sporna situacija v kazenskem prostoru Cityja, a glavni sodnik srečanja Oliver ni pokazal na belo točko v korist Manchester Uniteda. Nakar je sledil drugi polčas, v katerem so več od igre imeli nogometaši Manchester Cityja, ki so iskali zadetek, a do le tega niso uspeli priti. “Meščani” so bili najbližje zadetku preko Aguera, ki je po natančnem predložku Yaye Toureja zadel vratnico. Današnji derbi pa so zaznamovale tudi številne poškodbe. Pri domačih sta morala prisilno zapustiti igro Sterling in Hart, pri “Rdečih vragih” pa Darmian. V zaključku srečanja je lažjo poškodbo staknil tudi Rashford, a je ostal na igrišču do konca tekme. Derbi se je po zadnjem sodniškem žvižgi končal z 0:1 v korist Manchester Uniteda.

Začetni enajsterici:
Manchester City: Hart; Clichy, Demichelis, Mangala, Sagna; Toure, Fernandinho, Sterling, Silva, Navas; Aguero.

Manchester United‬: De Gea; Darmian, Smalling, Rojo, Blind; Carrick, Schneiderlin; Mata, Lingard, Martial, Rushford.

Strelec: Rashford 16′.