OSTALE NOVICE

EFL CUP (1/8 finala)

TORKOV SPORED:

Derbi današnjega dne v EFL pokalu je tokrat pripadel domačemu moštvu. Varovanci Jurgena Kloppa so namreč na kultnem Anfieldu povsem zasluženo z 2:1 premagali londonski Tottenham. Za “Redse” je dvakrat v polno meril Sturridge, medtem ko je edini zadetek za “Spurse” iz enajstih metrov dosegel Janssen. Pomembno je poudariti še, da je imelo domače moštvo skozi celotno srečanje veliko lepih priložnosti za zadetek, a se je vselej izkazal danes izjemni Vorm. Poleg Liverpoola v četrtfinale napredujejo še Arsenal, ki je z dvema zadetkoma Chamberlaina ugnal Reading, Hull City, ki je z 1:2 ugnal Bristol City in Newcastle United, ki je praktično “zmlel” Preston North End. Na tekmi med Leeds Unitedom in Norwich Cityjem pa smo zmagovalca dobili šele po izvajanju enajstmetrovk, kjer je bilo uspešnejše domače moštvo.

SREDIN SPORED:

Končan je še drugi dan dogajanja v nekdanjem angleškem ligaškem pokalu. Southampton je na domačem terenu z minimalnim izidom 1:0 ugnal Sunderland. Edini zadetek na tekmi je v 66. minuti dosegel Boufal. Za presenečenje so danes poskrbeli varovanci Slavena Bilića, ki v prvenstvu ne najdejo in ne najdejo prave forme. Na Olimpijskem stadionu so namreč z 2:1 premagali mestnega tekmeca Chelsea. Za “Hammerse” sta v polno merila Kouyate in Fernandes, medtem ko je za “Bluese” edini zadetek dosegel branilec Garry Cahill. Obračun, ki je danes vsekakor požel največ zanimanja pa je bil seveda Manchester derbi. Nogometaši Manchester Uniteda so na Old Traffordu gostili osovraženi Manchester City. Po zadnjem sodniškem žvižgu so se napredovanja v četrtfinale EFL pokala razveselili domači igralci. Edini zadetek na tekmi je v 54. minuti dosegel Juan Mata.

Southampton 1:0 Sunderland FT
West Ham United 2:1 Chelsea FT
Manchester United 1:0 Manchester City FT
vir: mufc twitter