CHELSEA FOKUS MANCHESTER UNITED TOTTENHAM

Kateri igralci so si nadeli vratarske rokavice?

Sredina tekma med Atalanto in Manchester Cityjem je ponudila zanimiv nogomet, a vsekakor bo v spominu najbolj ostala po vratarski epizodi Kylea Walkerja. Anglež je bil namreč primoran stopiti med vratnici, saj se je v prvem polčasu poškodoval prvi vratar Ederson, njegova menjava Claudio Bravo pa je po vsega 34 minutah igre prejela rdeči karton in se predčasno odpravila pod prho. V duhu omenjenega dogodka si oglejmo, kateri igralci so tako kot Walker morali nadeti vratarske rokavice.

Harry Kane

Časovno najbližje je vratarska izkušnja napadalca Tottenhama, ki je leta 2014, v dvoboju Lige Evropa proti Asteras Tripoliju, v vratih nadomestil izključenega Huga Llorisa. Kane je sicer pred pretvorbo v vratarja svoje naloge kot napadalec izpolnil vrhunsko, saj je dosegel hat-trick. Žal pa z enakimi besedami ne moremo opisati predstave v golu, Anglež se je namreč nerodno lotil lovljenja žoge po enem izmed prostih strelov, tako da je ta končala za njegovim hrbtom. Napaka na njegovo srečo ni bila usodna, Spursi so namreč slavili z visokih 5-1.

Kane se veliko bolje znajde v napadu kot med vratnicama. vir: Twitter

Rio Ferdinand

Leta 2008 sta se v FA pokalu pomerila Manchester United in Portsmouth. V vratih Rdečih vragov je stal Edwin van der Sar, ki pa je zaradi poškodbe svoje mesto prepustil Tomaszu Kuszczaku. Ta pa je v eni izmed akcij Portsmoutha napravil napako, Milan Baroš se je v kazenskem prostoru namreč lotil preigravanja poljskega vratarja, ki je z rokama podrl češkega napadalca in si prislužil rdeči karton. V vrata je tako stopil Rio Ferdinand, ki je bil nemudoma pred (pre)veliko nalogo, saj je moral obraniti strel z enajstih metrov. To mu na žalost domačih gledalcev ni uspelo, kar je botrovalo k izpadu Uniteda iz pokala.

Branjenje enajstmetrovke se je izkazalo za prevelik zalogaj. vir: Twitter

Phil Jagielka

Leta 2006 je na klopi Sheffielda sedel Neil Warnock, ki se je na tekmo pogosto podal brez rezervnega vratarja. Na tekmi z Arsenalom se je prvi vratar Paddy Kenny poškodoval, srečni izbranec za mesto med vratnicama pa je postal Phil Jagielka. Anglež je v vratarski vlogi odigral 30 minut in uspel svojo mrežo ohraniti nedotaknjeno, kljub nekaterim nevarnim poskusom Robina van Persieja in Julia Baptiste. Sheffield je na koncu celo slavil z minimalnih 1-0.

Neil Warnock je redno vodil tekme brez rezervnega vratarja, njegov “as iz rokava” je bil Jagielka. vir: Twitter

John Terry

Prav tako leta 2006 smo med vratnicama videli še enega branilca. John Terry je v vrata stopil po poškodbah obeh vratarjev, še posebno pa je v spominu ostala tista Petra Čecha, po kateri je bil češki vratar primoran nositi vsem znano zaščitno čepico. Terry je svoje delo kot vratar opravil dobro, vse strele proti vratom je zadržal na pravi strani golove črte in ekipi pomagal do minimalne zmage proti Readingu.

Terry je v vratarske vode vstopil po hudi poškodbi Petra Čecha. vir: Twitter

Vinnie Jones

Že skoraj 25 let pa mineva od vratarske »kariere« dobro poznanega vročekrvnega vezista. Vinnie Jones je na tekmi njegovega Wimbeldona proti Newcastlu v 57. minuti zamenjal izključenega vratarja Paula Healda in se preizkusil kot zadnji mož obrambe. Z lahkim srcem lahko trdimo, da Jones ni material za vratarja, v dobre pol ure igre je namreč prejel tri zadetke. Tekma se je končala z rezultatom 6:1.