ARSENAL

Koliko življenj še ima Unai Emery?

Arsenal je na skoraj praznem Emiratesu doživel poraz proti Eintrachtu iz Frankfurta. Brez zmage je tako že več kot mesec dni in upravičeno se poraja vprašanje, ali bo Unai Emery uspel obdržati svojo glavo.

Število navijačev Arsenala na današnji tekmi je bilo naravnost smešno. Foto: Twitter

Topničarji so sicer prvi prišli do zadetka, ko je v 45. minuti v polno zabil Pierre-Emerick Aubameyang. Gabonec je izkoristil podajo Gabriela Martinellija. Priložnost je prvič po sporu z navijači dobil Granit Xhaka, ki v 90 minutah ni naredil praktično nič, mu pa je vseeno uspelo dobiti rumeni karton.

V drugem polčasu so gostje iz Nemčije pritisnili na domača vrata in bili zato prvič nagrajeni v 55. minuti, ko je izenačil Daichi Kamada. Isti nogometaš je slabih deset minut kasneje poskrbel še za en zadetek, s katerim je postavil tudi končni rezultat srečanja – 1:2.

Arsenal v 22-letni vladavini Arsena Wengerja nikoli ni zabeležil sedem zaporednih tekem brez zmage. Emeryju je to uspelo v dobrem letu dni, odkar sedi na klopi ‘nekdanjega velikana’.