EFL pokal OSTALI KLUBI

Leicester ni opravičil vloge favorita

Lisice so na domačem igrišču gostile Aston Villo. Tekma, katero je večinsko pospremilo močno deževje, se je končala brez zmagovalca, tako bo potnika v finale odločala povratna tekma 28. januarja.

Obračun se je začel ob 21. uri po lokalnem času in kmalu je na King Power stadionu začelo deževati, kar pa ni zmotilo motiviranih gostov in v 28. minuti jih je v vodstvo popeljal francoski bočni branilec, Frederic Guilbert. Domačini so bili sicer celotno tekmo boljši nasprotnik in proti vratom Orjana Nylanda sprožili 21 strelov, vendar žoga ni in ni hotela v gol. Vse dokler ni v 74. minuti zadel rezervist Kalechi Iheanacho, ki je do takrat na igrišču prebil vsega 5 minut. Obračun se je končal z remijem 1:1, Leicester City pa bo uvrstitev v finale lovil konec meseca na Villa Parku.

Kot omenjeno je Leicester City proti vratom Aston Ville sprožil kar 21-krat, od tega 6 v okvir vrat, medtem ko je Aston Villa dosegla zadetek z edinim strelom na gol Kasperja Schmeichela.

[Skupno: 1 Povprečje: 5]