FA pokal

Liverpool le do remija proti trejteligašu

Manchester City in Manchester United sta pokosila svoje nasprotnike in se zlahka uvrstila v osmino finala, Liverpool čaka še povratni obračun na Anfieldu.

Manchester City je na Etihadu gostil Fulham, ki je že v 6. minuti ostal brez Tima Reama, ki je prejel rdeči karton, potem ko je v kazenskem prostoru podrl domačega igralca. Ilkay Gundogan je zanesljivo izvedel enajstmetrovko in City je imel zgodnjo prednost. To je v 19. minuti povišal Bernardo Silva in postavil izid polčasa 2:0. V drugem polčasu se je nadaljevala popolna nadvlada domačih, kar je z dvema zadetkoma kronal Gabriel Jesus in Manchestser City v osmino finala potuje z zmago s 4:0.

Druga tekma se je odvijala v Birkenheadu na Prenton Parku, ki je bil v katastrofalnem stanju. Manchester United je deklasiral Tranmere s kar 6:0. To jim je uspelo prvič, da so po odhodu Sira Alexa Fergusona v pokoj zabili šest golov. Pet od šestih so zabili v prvem polčasu, potem pa rutinirano tekmo pripeljali do konca. Najlepši zadetek je dosegel Harry Maguire v 10. minuti, ko je z razdalje s pravo raketo premagal domačega vratarja. Poleg njega so zadeli še Diogo Dalot, Phil Jones, Anthony Martial, Mason Greenwood in Jesse Lingard.

Zadnji obračun pa je postregel s presenečenjem, saj je tretjeligaš Shrewsbury proti Liverpoolu izvlekel remi in povratno tekmo, ki bo 4. februarja na Anfieldu. Liverpool je vodil z 2:0, zadela sta Curtis Jones in domači branilec Donald Love, ki je zatresel lastno mrežo, ko je na igrišče v 60. minuti stopil Jason Cummings. 24-letnik je najprej iz najstrožje kazni zadel za znižanje, nato pa še za izenačenje na Greenhous Meadowu. Tekma se je končala z 2:2.